tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 2 lutego 2021

Teatr Mały ze wsparciem Związku Cyfrowa Polska i YouTube

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Teatr Mały w Tychach otrzymał dofinansowanie od Związku Cyfrowa Polska i YouTube na realizację spektaklu online „Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm Serca” Aleksandra Fredry. W uzasadnieniu czytamy, że „członkowie jury docenili m.in. nieszablonowość i kreatywność projektów oraz potencjał ich promocji online”.

Teatr Mały w Tychach
Teatr Mały · fot. Teatr Mały


Do ogłoszonego na początku przez polską branżę cyfrową programu grantowego dla teatrów zgłosiło się ponad 70 instytucji, w tym teatry, miejskie ośrodki kultury oraz fundacje i stowarzyszenia, reprezentujące różnego typu grupy teatralne z całej Polski.

Ośmioro laureatów, w tym teatry i grupy teatralne, otrzyma dofinansowanie od Związku Cyfrowa Polska i YouTube na realizację spektakli online w ramach wartego ponad 220 tys. zł programu grantowego. Nagrodzone projekty zostaną wystawione w sieci w ramach drugiej edycji festiwalu YouTube Dni Kultury, która odbędzie się już w marcu. Obok tyskiego Teatru Małego granty otrzymały: Teatr Capitol w Warszawie, Teatr Dziewiątka działający przy Bolesławieckim Ośrodku Kultur, Grupa teatralna MUMIO, Grupa teatralna Pingwiny, działająca przy Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu, Grupa Teatralna Start, działająca przy Fundacji Via Culturae w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, oraz Teatr Ucieczkowy wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kowarach.

Laureatów wybrała kapituła nagrody w składzie: dr hab., Rafał Wiśniewski, prof. ucz. - dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Jarosław Cymerman - wicedyrektor Instytutu Teatralnego, Tomasz Raczek - teatrolog i krytyk filmowy, Michał Kanownik - prezes Związku Cyfrowa Polska oraz Małgorzata Krasowska - Country Manager YouTube Polska.

Partnerami akcji są Narodowe Centrum Kultury oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały, Narodowe Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj