tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 2 lutego 2021

[WIDEO] Hania Derej i przyjaciele - koncert kolędowy

Według tradycji 2 lutego kończy się okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze raz wprowadzić się w świąteczny nastrój. W poniedziałkowy wieczór, 1 lutego miała miejsce premiera koncertu kolędowego, wykonanego przez Hanię Derej - nastoletnią, utalentowaną pianistkę z Tychów wraz z zaprzyjaźnionymi, młodymi muzykami. Na to wyjątkowe wydarzenie zaprasza wikariusz parafii pw. Kolbego w Tychach, ks. Bogusław Noworyta.- To ostatni akcent tegorocznego kolędowania - czterdzieści minut uczty muzycznej, znane kolędy w znakomitej aranżacji tyszanki Hanny Derej, która razem ze swoimi przyjaciółmi zagrali dla nas. Tego koncertu można słuchać cały rok, ponieważ jest piękny i przenosi w cudowny czas, gdy Chrystus, pełnia miłości i szczęścia przychodzi na świat. Słysząc tę muzykę, mając ciarki na plecach właśnie tak się czułem. To jest prawdziwe piękno - mówi ks. Bogusław Noworyta.

- Wielkim talentem młodych artystów należy się chwalić, więc zapraszam do udostępniania koncertu na swoich profilach w mediach społecznościowych oraz do zapoznania się z pozostałymi działami Hani. Niech zobaczą i usłyszą nasz koncert tysiące. Z wielką dumą zapraszam wszystkich i życzę niezapomnianych wrażeń - dodaje.

Wystąpili:
Flety - Agnieszka Utmańczyk, Emilia Duda
Skrzypce - Noemi Banach, Ada Sinkowska, Julia Kidoń
Wiolonczela - Zuzanna Kamińska
Piano - Jakub Derej, Hanna Derej
Trójkąt, janczary - Jakub Derej
Wokal - Emilia Duda

Spis utworów:
1. Przybieżeli do Betlejem
2. Jezus Malusieńki
3. Bóg się rodzi
4. Cicha Noc
5. Gdy śliczna Panna
6. Do szopy, hej pasterze
7. Mizerna cicha
8. Tryumfy Króla Niebieskiego

Aranżacja i dyrygent:
Hanna Derej

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.