tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 grudnia 2015
  • 15 grudnia 2015

Morsy walczyły o Rekord Guinessa

Tyskie Morsy rozpoczęły sezon zimowych kąpieli. Ten rok jest jednak dla nich wyzwaniem, bowiem 13 grudnia stanęły do walki o kolejny Rekord Guinessa.

Morsy walczyły o Rekord Guinessa - 13.12.2015


Tym razem morsy stawiają sobie za cel ustanowienie rekordu w kategorii największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach. W minimum 10 punktach musi zebrać się więcej niż 1799 osób.

Próba pobicia rekordu odbyła się w niedzielę, 13 grudnia przy głównym molo w Paprocanach (zaraz za Piramidą). Swój udział zgłosiły 63 osoby, wśród których były zarówno stare morsy, zupełnie nowe osoby, ale i grupka morsów z Bielska-Białej.

Od 11.40 morsy rozgrzewały się na molo, by punktualnie o godzinie 12.00 wejść do wody. 62 osoby spędziły w wodzie wymagany czas do pobicia rekordu, tj. 3 minuty.

Po otrzymaniu raportów ze wszystkich punktów, w których podjęto próbę pobicia rekordu, pracownicy Biura Zlotu wprowadzą je w system Guinness World Records, co rozpocznie proces potwierdzenia pobicia rekordu.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.