tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 29 grudnia 2020
  • 3 stycznia 2021

[WIDEO] O podróży do Betlejem - Miniwywiad z podróżnikiem w MCK

Niemożliwe? Nie Dla Polaków Miejskie Centrum Kultury przedstawia wywiad z podróżnikiem Dawidem Wacławczykiem o pięknym miejscu, jakim jest Betlejem.

Reklama

Loading...


Zapraszamy na kolejny Miniwywiad o podróżach na koniec świata z cyklu rozmów Miejskiego Centrum Kultury z polskimi podróżnikami.

Dawid Wacławczyk to podróżnik, pilot wycieczek, przewodnik górski, a ponadto nauczyciel akademicki. Współwłaściciel Biura Podróży Orinoko - Art & Travel. Znany z tego, że jest aktywnym społecznikiem, organizatorem wielu inicjatyw i przedsięwzięć artystycznych, kulturalnych i podróżniczych.

Jest prezesem Stowarzyszenia Artystów i Podróżników Grupa Rosynant, które między innymi organizuje Raciborski Festiwal Podróżniczy "Wiatraki".

Jako kierunek podróży prywatnych i służbowych, wybiera przede wszystkim Azję, to ona zauroczyła go najbardziej. Jednak również stara się rozwijać turystykę na Ziemi Raciborskiej. Gdy pilotuje wycieczkę, skupia się na jak najlepszym przedstawieniu lokalnej tradycji i kultury, ponieważ to ludzie są największym skarbem danego miejsca.

Swoje doświadczenie i umiejętność bacznej obserwacji miejsc i społeczności przekuwa w pracę samorządowca. Prywatnie jest mężem i ojcem dwójki małych urwisów, w wolnej chwili oddaje się fotografii i pisaniu felietonów. Jest też świetnym mówcą - zapraszamy na piękną opowieść, która zabierze nas do Betlejem.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.