tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 20 lipca 2012
  • 22 lipca 2012

Koncert Enej w Tychach

Za nami:

Zwycięzca I edycji Must Be The Music, zespół Enej wystąpi 22 lipca (niedziela) w Tychach.

Zespół Enej powstał w 2002 roku w Olsztynie. Z racji ukraińskich korzeni niektórych członków zespołu, jego początkowe fascynacje związane były właśnie z kulturą ukraińską.

Po latach poszukiwań zespół odnalazł swój kierunek muzyczny- energetyczny rock z dokładką folku, dolewką reggae, całość okraszona niebanalną nutą wschodniego akordeonu przeplatanego dźwiękami szeroko rozbudowanej sekcji dętej.

Przełomowym momentem w karierze zespołu okazał się udział w programie „Must be the Music- Tylko Muzyka” w telewizji Polsat. Prezentując na scenie własne utwory, zespół Enej zyskał zarówno przychylność jurorów, jak i sympatię widzów, i został zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu.

Utwór „Radio Hello” z płyty Folkorabel był grany w playliście przez prawie wszystkie ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Ich najnowszy singiel "Skrzydlate Ręce" po miesiącu od premiery uplasował się na pierwszym miejscu największych stacji radiowych RMF-FM i Radio Zet.

lik / tychy.info, źródło: Enej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.