tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 30 listopada 2020
  • 9 grudnia 2020

Święta on-line z Miejskim Centrum Kultury - sprawdź propozycje

Zobaczcie co przygotowało Miejskie Centrum Kultury oraz Kluby MCK z okazji nadchodzących Mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Będą świąteczne spektakle dla dzieci i warsztaty rękodzielnicze, na których stworzycie kalendarz adwentowy oraz gwiazdkową dekorację. Jest też konkurs na kreatywną ozdobę świąteczną. Nie zabraknie spotkania ze Świętym Mikołajem! We wszystkich tych wydarzeniach będziecie mogli uczestniczyć bez wychodzenia z domu!

Reklama

święta, dziecko, gwiazdka
MCK ma dla najmłodszych tyszan wiele świątecznych propozycji · fot. pixabay.com


Świąteczne spektakle dla dzieci on-lineKlub Wilkowyje, jak co roku, zaprasza wszystkich sympatyków na świąteczny spektakl, choć tym razem w jedynej możliwej formie on-line. 3 grudnia o godzinie 17.00 na profilu FB Klubu Wilkowyje oraz Miejskiego Centrum Kultury w Tychach wystąpi dla naszych najmłodszych milusińskich Teatr Trip zabierając dzieciaki w "Cudowną podróż".

Przedstawienie opowiada historię trójki rodzeństwa, z której jedno nie wierzy w istnienie Świętego Mikołaja. Siostry wymyślają zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby odnaleźć Świętego i przekonać się, czy istnieje on naprawdę. Po drodze czeka ich mnóstwo przygód, również tych niebezpiecznych. 

9 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy do obejrzenia spektaklu pt. "Pan Antenka i srebrny kubraczek" na profilu FB Klubu Urbanowice. O czym opowiada? Każdej nocy mieszkańcy półek sklepu świątecznego ożywają i przygotowują się do jego otwarcia. Każda zabawka marzy o tym, by zostać wybraną i trafić do dzieci. Pewnego dnia do sklepu trafia Pan Antenka, którego piękny kubraczek przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiają pozbyć się intruza. Przedstawienie uczy tolerancji oraz ukazuje wartości płynące z prawdziwej przyjaźni.

Warsztaty świąteczne on-line w Klubach MCKW każdy piątek o 15.00 na profilu FB Klubu Wilkowyje czekają na dzieci warsztaty rękodzielnicze on-line. Już 4 grudnia dzieci wykonają z panią Mają kalendarz adwentowy, a w kolejnych dniach ozdoby świąteczne. Więcej na: www.facebook.com/klub.wilkowyje.mck

W Klubie Urbanowice z kolei pełen wachlarz propozycji warsztatowych: zajęcia plastyczne, decoupage, rękodzieło dla dorosłych w grudniowej odsłonie stanowić będą propozycje działań świątecznych. Wraz z instruktorami będzie można wykonać m.in. sznurkową choinkę, pudełko na prezenty, cekinową bombkę oraz inne ozdoby świąteczne. Więcej na: www.facebook.com/klub.urbanowice.mc. Konkurs "Goiczek albo stroiczek" na śląską ozdobę świąteczną.

Konkurs "Goiczek albo stroiczek"Miejskie Centrum Kultury w Tychach pragnie zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Śląskiej Ozdoby Świątecznej "Goiczek albo stroiczek''. Zadaniem konkursowym jest własnoręczne wykonanie dowolnej ozdoby świątecznej (np. bombki, stroika, małej choinki, wieńca etc.), która swoją formą będzie nawiązywać do tradycji i wzornictwa śląskiego, a także zdobnictwa i estetyki ludowej.

Uczestnicy konkursu mogą inspirować się dawnymi ozdobami wykonywanymi niegdyś z naturalnych materiałów, takich jak słoma, drewno, szyszki, suszone pomarańcze, gałązki, jarzębina, papier, bibuła lub wykorzystać wzornictwo, które ozdabiało chusty i stroje np. motywy kwiatowe, koronki, kolorowe tasiemki, chwosty, czy barwy folkloru (czerwień, żółć, niebieski). Mogą to być ozdoby tradycyjne, jak na przykład podłaźniczka wieszana przy suficie, światy (dekoracje z opłatka), ażurowe pająki ze słomy, ale również współczesne wersje ozdób świątecznych z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: kultura.tychy.pl/rusza-konkurs-goiczek-albo-stroiczek/ do którego należy dołączyć maksymalnie dwa zdjęcia gotowej dekoracji. Termin nadsyłania prac upływa 6 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy i powodzenia.

Goiczek albo stroiczek


Zdalne spotkanie ze Świętym Mikołajem6 grudnia punktualnie o 10.00 z fanpage’u Miejskiego Centrum Kultury w Tychach przywita wszystkie dzieci (i nie tylko!) nie kto inny jak sam Święty Mikołaj. Jako że spotkania na żywo są utrudnione, postanowił on nagrać piękny film z pozdrowieniami i życzeniami dla tyszan. Tego dnia każdy - młodszy i starszy będzie mógł poznać Mikołaja i odkryć kilka jego sekretów. To piękna okazja, by poczuć magię nadchodzących świąt, zobaczyć malownicze widoki zimowej Laponii oraz uroczy dom Mikołaja i elfów. Ta niezwykła pocztówka w formacie video będzie dostępna także później na profilu FB oraz na kanale YouTube MCK w Tychach. Kreatywne Mikołajki - czyli warsztatowe podejście do spotkania ze Świętym w zupełnie niecodzienny sposób!

Kreatywne Mikołajki - warsztaty rękodzielniczeTyskie Mikołajki to pierwszy projekt na tak dużą skalę. Do tej pory w ramach Budżetów Obywatelskich wydarzenia mikołajkowe odbywały się osobno dla każdej dzielnicy i z różnymi programami animacyjnymi. W tym roku po raz pierwszy MCK skorelowało Mikołajki w jeden duży projekt dla całego miasta.

Kreatywne Mikołajki to warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w formule on-line, które odbędą się 6 grudnia o godzinie 15.00 na Facebooku Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (www.facebook.com/MCKTychy).

W ramach warsztatów uczestnicy razem z Mikołajem i jego pomocnikiem stworzą niepowtarzalną ozdobę świąteczną. Paczki z zestawami kreatywnymi, zawierającymi wszystkie niezbędne do udziału w warsztatach elementy, zostaną dostarczone dzieciom przez kuriera wprost do domu. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że prawdopodobnie dla większości dzieci będzie to pierwsza w życiu paczka zaadresowana właśnie do nich. Do współpracy zaproszona została Osikowa Dolina, która czerpiąc inspirację z polskiej tradycji tworzenia z osikowego łyka, stworzyła własną kolekcję wzorów oraz autorskich zestawów kreatywnych. Jak sami mówią, warsztaty z wykorzystaniem drewna osikowego to edukacja w formie zabawy, która rozwija wyobraźnię artystyczną, kreatywność i zdolności manualne oraz pobudza zmysły małych rękodzielników.

kreatywne mikołajki

ar / tychy.info
źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.