tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 27 listopada 2020
  • 1 grudnia 2020

Scena Młodych w Teatrze Małym: Masterclass z Martą Ścisłowicz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Działania Sceny Młodych Teatr Mały rozszerza teraz o warsztat mistrzowski z artystami! Pierwsze spotkanie MasterClass poprowadzi Marta Ścisłowicz. Warsztat online „Podróż po wolność” odbędzie się już 1 grudnia.

Reklama

Marta Ścisłowicz
Marta Ścisłowicz · fot. Teatr Mały


- Chcę Was zaprosić w podróż do wymarzonego, idealnego kraju. Jaki on będzie - zależy od Was. Podróż ta będzie niestety miała swoje ograniczenia, którym wszyscy (od paru miesięcy ze względu na specyficzny czas, w którym żyjemy), podlegamy… Spotkamy się online, bez bezpośredniego kontaktu. Mimo to postaramy się wspólnie pomarzyć, „dotknąć” siebie i innych, choć odrobinę zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Zbadać emocje, które nam towarzyszą i jakoś twórczo je przepracować. Przerobić trudności i braki, jakie przyniosły ostatnie miesiące. Liczę, że uda nam się popracować i na konkrecie, i na abstrakcji. Indywidualnie i grupowo. Zaproponuję uczestnikom warsztatów kilka ćwiczeń wyobraźniowych, luźno związanych z tematem szeroko pojętej wolności. Bo o wolność przecież w aktorstwie chodzi” - zapowiada Marta Ścisłowicz.

Marta Ścisłowicz to Absolwentka Wydziału Aktorskiego Wrocławskiej PWST. Zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu, potem przez 5 sezonów związana z Teatrem Polskim w Bydgoszczy Pawła Łysaka. Następnie na kilka sezonów zasiliła zespół Narodowego Starego Teatru w Krakowie, z którym ciągle współpracuje (aktorka sezonu 2015/2016 w Plebiscycie Publiczności). Pozostaje również we współpracy z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach (tytułowa „Caryca Katarzyna”).

Wielokrotnie nagradzana i doceniana za kreacje na teatralnych deskach m.in. Główna Nagroda Aktorska 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych, najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca 6. Międzynarodowego Festiwalu „Boska Komedia”, Nagroda dla Najlepszej Aktorki w plebiscycie publiczności XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, Nagroda Aktorska XXV Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”, Nagroda Aktorska za rolę kobiecą Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry” 2019.

Wszelkich informacji o warsztatach udziela Teatr Mały.

ar / tychy.info
źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj