tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 26 listopada 2020

E-Czwartek z Teatrem dla Dorosłych: spektakl o Rewolucji Francuskiej

Za nami:

Zapraszamy na E-Czwartek z Teatrem dla Dorosłych. Już dziś o godzinie 19.00 na Facebooku Klubu Wilkowyje MCK będziemy mogli obejrzeć spektakl Bastyl / ja. Sprawa życia i śmierci. Sztuka będzie udostępniona przez tydzień.

Bastyl. ja


Zobaczymy monodram oparty na tekście Mariana Sworzenia opowiada o wydarzeniach, które zapoczątkowały Rewolucję Francuską - z punktu widzenia gubernatora Bastylii (więzienia, które miało być nie do zdobycia) zabitego w trakcie jej zdobywania. Narrator tekstu przychodzi do naszych czasów współczesnych z zaświatów i stawia nas wobec ciekawych pytań o historię i jej interpretację, jednocześnie relacjonując bardzo dramatyczną i opartą na wielkim nieporozumieniu sytuację upadku Bastylii. Monodram przybiera formę dialogu z publicznością. Dramat bohatera, jego wręcz groteskowość śmierci przybiera formę tragikomedii, która mówi o katastrofalnym zamknięciu w sytuacji zewnętrznego zagrożenia. Jego historia ma wiele odniesień do współczesności.

Występuje: Piotr Rybak
Reżyseria: Andrzej Celiński, Piotr Rybak

Zapraszamy na www.facebook.com/klub.wilkowyje.mck

Spektakl będzie udostępniony przez tydzień.

ar / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.