tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 23 listopada 2020
  • 10 grudnia 2020

Spotkanie online: Wszyscy na start! Dwa oblicza Wyścigu Pokoju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

W czwartek, 10 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy na internetowe spotkanie o kolarskim Wyścigu Pokoju, które poprowadzi dziennikarz Radia Katowice, Henryk Grzonka. Rozmowa będzie towarzyszyć wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

wyścig pokoju


Rozpoczęty w 1948 roku kolarski Wyścig Pokoju, jak żadne inne wydarzenie sportowe, był obciążony polityczno-ideologicznym bagażem. Miał się stać dowodem na wyższość tzw. amatorskiego sportu nad zawodowym. Nieprzypadkowo jego organizatorami zostały prasowe organy komunistycznych partii Polski („Trybuna Ludu”), Czechosłowacji („Rude Pravo”) i Niemieckiej Republiki Demokratycznej („Neues Deutschland”).

Sportowy poziom imprezy i entuzjazm kibiców nie podlegały dyskusji. W peletonie i wzdłuż trasy dominowały jednak nastroje szowinizmu, nie mające nic wspólnego z oficjalnymi hasłami pokoju i przyjaźni.

Gościem spotkania będzie Henryk Grzonka - wieloletni dziennikarz Radio Katowice i sprawozdawca z wielu prestiżowych imprez sportowych w kraju i za granicą, w tym kolarskich Wyścigów Pokoju. Dołączyć będzie można dzięki streamingowi live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego i Tyskiej Galerii Sportu.

Spotkanie poprowadzi Piotr Zawadzki.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj