tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 10 października 2015
  • 15 października 2015

Zobacz Tychy od A do Z!

Za nami:

Czy można poznać Tychy od A do Z? Zdecydowanie można próbować. Przybyli z różnych zakątków Śląska pasjonaci fotografii wzięli udział w dwóch fotospacerach zorganizowanych przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Stanowiły one część projektu "Tychy od A do Z", którego efekty można zobaczyć już w czwartek, 15 października. Podczas wystawy fotografii i pokazu slajdów w Pasażu Kultury Andromeda
przekonamy się, jak mieszkańcy Śląska postrzegają Tychy.

Reklama

Tychy od A do Z
Tychy od A do Z · fot. Beata Praszczak


Ponad 50 uczestników wzięło udział w projekcie "Tychy od A do Z". Przemierzając tyskie osiedla, przybyli m.in. z Rudy Śląskiej, Orzesza czy Mikołowa pasjonaci fotografii wraz z tyszanami przyglądali się specyfice naszego miasta. Dwa wakacyjne wspólne spacery fotograficzne, a także samodzielne wyprawy z aparatem zaowocowały mnogością prezentowanych zakątków Tychów i sposobów ich przedstawienia. Część osób skorzystała także z możliwości konsultacji zdjęć z zawodowymi fotografami, a podczas wrześniowego pokazu zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka mogliśmy zobaczyć, jak wyglądały Tychy przed laty.

Tychy od A do Z
Tychy od A do Z · fot. Magdalena Borucka


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na finał projektu do hallu Pasażu Kultury Andromeda i znajdującego się na piętrze Laboratorium Sztuki. Mnogość oblicz, jakie odkryły Tychy pozwala na refleksję dotyczącą infrastruktury miasta, jego charakteru i różnorodności, a także blasków i cieni. - Na wystawie fotografii zobaczymy ciekawą architekturę, szarość i barwy, stare i nowe oblicze czy często niezauważane detale. Dodatkowo multimedialny pokaz slajdów pozwoli poznać autorów prac i ich spojrzenie na Tychy, a wydany folder umożliwi zabranie kawałka miasta do domu - zachęca do udziału w wernisażu Magdalena Borucka, której zdjęcie wykonane w Urzędzie Miasta Tychy promuje wydarzenie. - Zapraszamy do Andromedy już w czwartek, 15 października o 18.30 - dodaje.

Tychy od A do Z
Tychy od A do Z · fot. Tomasz Czardybon


Pomysł Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego spotkał się z dużym zainteresowaniem fotoamatorów i zawodowców. Nie tylko można było poznać nieznane zakątki Tychów, ale przede wszystkim spędzić ciekawie czas, poznać nowych ludzi i wymienić się doświadczeniami. Może warto postawić w Tychach właśnie na fotografię?

Wystawa w hallu Andromedy potrwa do końca października.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Tychy od A do Z

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.