tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 9 listopada 2020

Nagroda Koryfeusz 2020 za premierę opery "Drach" w Mediatece

Koryfeuszem 2020 w kategorii "Wydarzenie roku" została nagrodzona premiera opery "Drach" Aleksandra Nowaka i Szczepana Twardocha. Opera zabrzmiała po raz pierwszy w tyskiej Mediatece podczas zakończonego w niedzielę festiwalu auksodrone.

W uzasadnieniu jury czytamy, że statuetka została przyznana "za podkreślenie wymiarów lokalnych w oddziaływaniu uniwersalnym, za siłę przekazu muzycznego i kulturowego".

Laureatów nagrody ogłoszono w sobotę, 7 listopada podczas uroczystej Gali na antenie TVP Kultura. Wśród nagrodzonych znaleźli się ponadto:

  • Kategoria Odkrycie Roku: Aleksandra Olczyk - za szczególną jakość kreacji wokalnej i dynamikę rozwoju drogi artystycznej.
  • Kategoria Osobowość Roku: Lutosławski Piano Duo - Emilia Sitarz i Bartek Wąsik - za niestandardowość, śmiałość programową i znakomitą klasę interpretacji utworów różnych muzycznych epok, w tym najnowszych.
  • Nagroda Honorowa trafiła w ręce Włodzimierza Nahornego - za całokształt działalności artystycznej.


Koryfeusz 2020
Koryfeusz 2020 dla premiery opery "Drach" na podstawie powieści Szczepana Twardocha · fot. materiały prasowe

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.