tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 24 września 2015
  • 25 września 2015

The Gate zagra w Tychach

Za nami:

Zespół The Gate, jedno z najciekawszych muzycznych odkryć tego roku, po chwili wakacyjnego oddechu powraca do koncertowania. Formacja promująca doskonale przyjętą płytę „Faceless” 25 września zagra koncert w Tychach.

- Potrzebowaliśmy odrobiny odpoczynku po intensywnej trasie „Faceless Tour", która trwała aż do czerwca - mówi Maciej Hanusek, gitarzysta The Gate. - Powracamy zregenerowani, z nowymi pomysłami i wszystkich serdecznie zapraszamy na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się w piątek, 25 września w Tychach - zachęca muzyk.

Koncert odbędzie w Tawernie Pod Różą Wiatrów, start o godzinie 19.30. Razem z The Gate zagrają: Xonobe oraz Klaustrofobia. Wstęp: 8 zł.

Debiutancki album „Faceless” zespołu The Gate został wydany pod koniec 2014 roku. Krążek promuje singiel do utworu „Android`s Lovesong” z gościnnym udziałem Anji Orthodox.Zespół The Gate został założony w październiku 2012 roku. Progresywno rockową formację tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, ale sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych. The Gate ma ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym - jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego z elementami jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. Inspiracje zespołu to głównie muzyka lat `70 i `80, m.in. twórczość takich grup jak Queen, Pink Floyd, Rush, Yes.

Pod koniec 2014 roku nakładem wydawnictwa Lynx Music raciborska grupa wydała swój debiutancki album „Faceless”. Album został sfinansowany społecznościowo, dzięki portalowi PolakPotrafi.pl. W pierwszej połowie 2015 roku rozpoczęła się kilkumiesięczna trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo The Gate. Aktualnie zespół skupia się na koncertowaniu i pracy nad nową płytą.

www.facebook.com/TheGateOfficial

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.