tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 4 listopada 2020
  • 5 listopada 2020

Odwołane: Teatr Telewizji w Pasażu Kultury Andromeda

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

We wtorek, 17 listopada w Pasażu Kultury Andromeda miał odbyć się seans spektaklu Teatru Telewizji „Noc czerwcowa”. Wydarzenie zostało odwołane z powodu zamknięcia, decyzją rządu, placówek kulturalnych od dnia 7 listopada do co najmniej 29 listopada. Wprowadzenie tego obostrzenia ma związek z poważną sytuacją epidemiczną w kraju.

noc czerwcowa


Odwołane!„Noc czerwcowa”, prezentowana w ramach cyklu Scena TV, to sceniczna przeróbka opowiadania pod tym samym tytułem, opublikowanego w tomie „Zarudzie” (1976), dokonana przez Jarosława Iwaszkiewicza na kilka miesięcy przed śmiercią. Dramatyzacji „Nocy czerwcowej” podjął się sędziwy autor z inspiracji Andrzeja Wajdy i jemu właśnie przekazał utwór po ukończeniu pracy - początkowe strony przepisane na maszynie, pozostałe w rękopisie.

Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Reżyseria: Andrzej Wajda
Scenografia: Wiesława Chojkowska
Kostiumy: Małgorzata Stefaniak
Muzyka: Stanisław Radwan
Zdjęcia: Witold Adamek

Obsada: Grażyna Szapołowska (Ewelina), Aleksander Domogarow (Edmund), Jerzy Radziwiłowicz (Piotr), Anna Polony (Ciotka Daniela), Ignacy Gogolewski (Chwalibóg), Beata Fudalej (Florentyna), Stanisława Celińska (Kukulusia), Anna Samusionek (Brońcia), Paweł Wilczak (Filip), Aleksandra Frycz (Mary) oraz Maria Homerska-Pietruska, Magdalena Kizinkiewicz, Marek Dąbrowski, Sergiusz Żymełka

Noc czerwcowa / Scena TV
Wtorek, 17 listopada, g. 18.00
Pasaż Kultury Andromeda
Organizator: Teatr Mały Tychy
Wstęp wolny!
Spotkanie poprowadzi Paweł Drzewiecki.

Więcej informacji na stronie Teatru Małego.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj