tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

 • 4 listopada 2020
 • 13 listopada 2020

Odwołane: Koncerty Magdaleńskie - Anna i Krzysztof Firlus

W niedzielę, 15 listopada miał odbyć się kolejny z cyklu Koncertów Magdaleńskich w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Mieliśmy wysłuchać koncertu Anny i Krzysztofa Firlusów. Wydarzenie zostało odwołane z powodu zakazu organizowania wydarzeń kulturalnych z przyczyn epidemicznych.

Odwołane!




spotkania magdaleńskie


Podczas koncertu usłyszymy utwory:
 • Christian Podbielski - Sonata A-major na violę da gamba i basso continuo, Andante - Vivace - Tempo di Menuetto,
 • Christian Wilhelm Podbielski - Sonata G-major na violę da gamba i basso continuo, Largo - Allegro non molto - Presto e scherzando,
 • Fritz Lubrich - Introdukcja i passacaglia b-moll,
 • Gerhard Strecke - Preludium Es-dur,
 • Carl Friedrich Abel - Sonata G-major na violę da gamba i basso continuo A2:68A (The Maltzan Collection, London),
 • Moderato - Adagio - Tempo di Menuet.


O muzykach:



Anna Firlus - koncertuje jako solistka i kameralistka, zarówno na organach, jak i na klawesynie, sięgając po repertuar od renesansu po współczesność. Jest członkiem {oh!} Orkiestra Historyczna!, a także współzałożycielką Zespołu Muzyki XVII i XVIII w. Extempore oraz Ensemble Chimérique. Współpracuje ponadto z wieloma zespołami zajmującymi się wykonawstwem muzyki dawnej.

Krzysztof Firlus - muzyk, z powodzeniem łączący karierę kontrabasisty oraz gambisty, koncertujący na obu instrumentach zarówno w charakterze solisty, kameralisty, jak i muzyka orkiestrowego, na stałe związany z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, {oh!} Orkiestrą Historyczną, triem muzyki dawnej Extempore.

Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Twórców Kultury, programu stypendialnego „Młoda Polska” oraz konkursów instrumentalnych - zarówno międzynarodowych (w Andernach, Brnie, Wrocławiu, Żorach), jak i ogólnopolskich (w Poznaniu, Łodzi, Dąbrowie Górniczej).

Spośród licznych nagrań płytowych artystów wymienić można m.in.:
 • nagraną wspólnie płytę - „Gamba Sonatas”, nominowaną do nagrody Fryderyk 2019,
 • C.F. Abel - Sonatas from the Maltzan Collection, zawierającą pierwsze na świecie nagrania sonat C.F. Abla (nominacja do nagrody International Classical Music Award 2020),
 • płytę Muzyka Francuskich Mistrzów - Muzyka Zamku Warszawskiego z {oh!} Orkiestrą Historyczną - nominacja do nagrody Fryderyk 2018.

ar / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.