tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 4 listopada 2020
  • 5 listopada 2020

Odwołane: Andrzej Sikorowski z grupy Pod Budą w Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zmuszona jest odwołać spotkanie z cyklu Tury Kultury z Andrzejem Sikorowskim - liderem legendarnej grupy Pod Budą. Spotkanie miało odbyć się 17 listopada. Wydarzenie odwołano z powodu zamknięcia, decyzją rządu, placówek kulturalnych od dnia 7 listopada do co najmniej 29 listopada. Wprowadzenie tego obostrzenia ma związek z poważną sytuacją epidemiczną w kraju.

Andrzej Sikorowski
fot. materiały prasowe / Mediateka


Odwołane!Andrzej Sikorowski to autor piosenek, wokalista, gitarzysta, twórca większości piosenek grupy Pod Budą. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).

Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Spotkanie w ramach cyklu Tury Kultury odbędzie się 17 listopada o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej (Mediateka) przy al. Piłsudskiego 16.

Na spotkanie obowiązują wejściówki, do odbioru w Dziale Muzycznym od 10 listopada w godz. 8.00-19.30. Można także zapisać się telefonicznie pod numerem: 32 438 04 75.

ar / tychy.info, źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.