tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 listopada 2020
  • 5 listopada 2020

Hanna Banaszak w Teatrze Małym - koncert przełożony!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

W najbliższy piątek, listopada miał odbyć się w Teatrze Małym koncert Hanny Banaszak a po nim spotkanie z artystką. Wydarzenie miało być częścią Logos Fest - VII Tyskiego Festiwalu Słowa. Ze względów bezpieczeństwa oba wydarzenia zostaną przełożone - Teatr poinformuje o nowym terminie w stosownym czasie.

hanna Banaszak Koncert


OdwołaneHanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, czy Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Artystka współpracowała również z Jerzym Satanowskim, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem, Zbigniewem Preisnerem.

W swoim dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. W roku 2014 wręczono jej nominację do tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”. W tym samym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W wykonaniu Hanny Banaszak usłyszymy m.in. piosenki do tekstów patrona tegorocznej edycji Logos Fest - Jonasza Kofty.

Loading...


hanna banaszak

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj