tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 3 listopada 2020
  • 19 listopada 2020

On-line: spotkanie towarzyszące wystawie o sporcie w PRL

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza już 19 listopada (czwartek) o godz. 18.00 na spotkanie online - gościem wydarzenia „Sport i propaganda w czasach PRL-u”, będzie dr hab. Grzegorz Bębnik, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, a poprowadzi je Piotr Zawadzki. Spotkanie online towarzyszy wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”

sport i propaganda w PRL


Odwołane!Wydarzenie stacjonarne w siedzibie Muzeum Miejskiego zostało odwołane z powodu zamknięcia, decyzją rządu, placówek kulturalnych, w tym kin od dnia 7 listopada do co najmniej 29 listopada. Wprowadzenie tego obostrzenia ma związek z poważną sytuacją epidemiczną w kraju.

W czasach PRL-u, a już szczególnie w latach 50. XX wieku, polityka była w sporcie wszechobecna. Mimo pozorów spontaniczności, kultura fizyczna została bezwzględnie podporządkowana interesom władzy. Sportowcy, szczególnie ci najlepsi, byli przez nią traktowani jako własność narodu i użyteczne narzędzie propagandy. Czy kibice i wielcy mistrzowie z tamtych lat byli świadomi tej swoistej gry pozorów, w jakiej uczestniczą?

Więcej o wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu” przeczytacie tutaj.

Spotkanie odbędzie się na Facebooku Muzeum Miejskiego w Tychach.

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj