tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 2 listopada 2020
  • 5 listopada 2020

Odwołane: Polish Sounds w Mediatece - Bovska

14 listopada w serii Polish Sounds na scenie tyskiej Mediateki miała wystąpić Bovska. Niestety wydarzenie zostało odwołane z powodu zamknięcia placówek kulturalnych od dnia 7 listopada do co najmniej 29 listopada. Wprowadzenie tego obostrzenia przez rząd ma związek z poważną sytuacją epidemiczną w kraju.

Bovska
Bovska wystąpi w tyskiej Mediatece w cyklu Polish Sounds · fot. materiały prasowe


Odwołane!Kiedy piosenka „Kaktus” pojawiła się w czołówce serialu „Druga szansa”, pół Polski zadawało internetowym wyszukiwarkom pytanie: „Kto to śpiewa?”. Odpowiedź brzmi: Magdalena Grabowska-Wacławek, ale mówcie na nią Bovska. Nie tylko śpiewa zresztą, jest również współautorką swojego materiału, w czym partneruje jej Jan Smoczyński (pianista i kompozytor znany ze współpracy m.in. z Kayah, Brodką i Anną Marią Jopek).

Pierwsza płyta - też „Kaktus” - przyniosła jej nominację do Fryderyka i otworzyła drzwi na festiwalowe sceny: od Opola po Open’era, a recenzenci z entuzjazmem witali nową, barwną postać na rodzimej scenie indiepopowej. Barwną w przenośni, ale i dosłownie. Bovska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, ale też Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, więc jej muzyce towarzyszy znakomita, przemyślana oprawa wizualna - od okładek, po kostiumy i scenografię koncertów.

ar / tychy.info, źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.