tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 2 listopada 2020
  • 5 listopada 2020

Odwołane: Andromeda - kino, jakie znamy - Królowa kier

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Odwołany został seans z cyklu Andromeda-kino, jakie znamy. 23 listopada mieliśmy obejrzeć wspólnie „Królowę Kier” - obraz duńskiej reżyserki May el-Toukhy. Wydarzenie zostało odwołane z powodu zamknięcia placówek kulturalnych, w tym kin od dnia 7 listopada do co najmniej 29 listopada. Wprowadzenie tego obostrzenia przez rząd ma związek z poważną sytuacją epidemiczną w kraju.

królowa Kier


Odwołane!"Królowa kier" to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo - tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi. Ten fascynujący melodramat - odwraca bowiem role: uwodzicielką jest w nim dojrzała kobieta, a uwodzonym siedemnastolatek. Oboje wpadają w pułapkę pożądania, pychy i kłamstw.

Przestawiamy repertuar cyklu na najbliższe miesiące. Już wkrótce, w ramach cyklu “Andromeda-kino, jakie znamy”, zostaną zaprezentowane filmy:

„Mój piękny syn”, reż. Felix Van Groeningen
9 listopada, g. 18.00 - odwołane!

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

„Królowa Kier", reż. May el-Toukhy
23 listopada, g. 18.00 - odwołane!

Zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance, to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo - tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi.

„Młody Ahmed” reż. Jean-Pierre Dardenne i Luc Dardenne
7 grudnia, g. 18.00

Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas, gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

„Kłamstewko” reż. Lulu Wang
21 grudnia, g. 18.00

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń komedia o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją, podróżując z odległych stron świata, pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.

Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc na seanse filmowe i proszą o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj