tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 26 października 2020
  • 28 października 2020

Widowisko baletowe w Kinie Helios - wygraj bilet na pokaz!

Za nami:

Najwspanialszy z romantycznych baletów, klasyczna opowieść o zdradzie, nadprzyrodzonych mocach i miłości silniejszej niż śmierć... Zapraszamy do katowickiego Kina Helios na pokaz rejestracji spektaklu baletowego "Giselle" z cyklu Helios na Scenie już w środę, 28 października o godzinie 18.00. Dla naszych czytelników mamy do wygrania podwójny bilet na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na konkursowe pytanie!Wieśniaczka Giselle odkrywa prawdziwą tożsamość swego ukochanego Alberta oraz fakt, że jest obiecany innej. Giselle popełnia samobójstwo. Jej dusza zasila szeregi Wiłów - cieni młodych kobiet, które zginęły przed ślubem. Wszyscy mężczyźni, których te zjawy spotkają na swej drodze, czują przymus tańczenia, aż ujdzie z nich życie. Albert wpada w ich pułapkę. Giselle ratuje go, uwalniając swą duszę spod wpływu Wiłów.

Giselle to klasyczny balet epoki romantycznej. Gdy w 1841 wystawiono go pierwszy raz, zrewolucjonizował świat tańca, a obecnie stanowi kanon klasycznego repertuaru. Na przestrzeni ponad wieku istota tego spektaklu pozostała ta sama w kolejnych jego wersjach. Interpretacja Petera Wrighta dla Baletu Królewskiego opiera się na klasycznej choreografii Mariusa Petipa (inspirującego się z kolei oryginalną choreografią Julesa Perrota i Jeana Coralli z 1841), wystawionej po raz pierwszy w Sankt Petersburgu w 1884 roku.

Rola Giselle to dla tancerki techniczne oraz dramatyczne wyzwanie, od pierwszych scen zakochania, przez przejmujące opadanie w obłęd, aż do wybaczenia, jakiego udziela zza grobu. Pierwszy akt baletu jest pełen historycznych detali i wiejskich motywów. Z kolei drugi, „biały” akt, przenosi publiczność do dziwnego, oświetlonego blaskiem księżyca lasu, nawiedzanego przez zjawy Wiłów.

Spektakl baletowy, który zobaczymy na wielkim ekranie, zarejestrowano w 2016 roku.

Sprawdź seans w repertuarze Kina Helios Katowice.

Konkurs

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.