tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 14 września 2015
  • 17 września 2015

Slide show 40-letnich fotografii

Za nami:

"40 lat minęło"- taki tytuł nosi pokaz fotografii Ireneusza Kaźmierczaka, wraz z którym po wakacyjnej przerwie wracają cykliczne slide show Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 17 września o 18.30 w Laboratorium Sztuki (Pasaż Kultury Andromeda) i stanowi część projektu "Tychy od A do Z".

40 lat minęło


Rozpoczynają od... wspomnień. Wrześniowe slide show Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego stanowić będzie wędrówkę przez 40 lat przyglądania się światu autora, Ireneusza Kaźmierczaka, członka Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem m.in. Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i Tychy Press Photo. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Najstarsze zdjęcia, jakie zaprezentuje autor to materiał o wyścigu gokartów z 1975 roku i zrobione rok później zdjęcia z Festiwalu Jazz Nad Odrą. Zobaczymy fotografie Ryszarda Riedla, Ireneusza Krosnego i gwiazdy na koncertach w Spodku. Będą zdjęcia ze Śląskiej Jesieni Gitarowej (1986-2014) i Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla (1999-2008). Przypomnimy sobie, jak zmieniał się stadion GKS Tychy - będą zdjęcia od 1990 do 2015 roku. Zobaczymy też fotografie między innymi z FSM Tychy, obchodów 1 Maja i 22 Lipca.

paprocany
Paprocany, 22 lipca 1988 roku · fot. Ireneusz Kaźmierczak


- Pokażę zdjęcia zrobione na przełomie XX i XXI wieku. Zdjęcia, które powstały w epoce analogowej, gdy wszystko wymagało namysłu, uwagi, odrobiny wiedzy z zakresu optyki, chemii, sztuki i co najważniejsze, na wszystko był czas, a wymarzony aparat fotograficzny mógł służyć 20 lat - zachęca autor zdjęć.

Pokaz zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka stanowi część projektu "Tychy od A do Z" Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. To w jego ramach zorganizowano już dwa otwarte plenery w postaci spacerów fotograficznych, które zgromadziły ponad 50 osób z Tychów i innych miast województwa śląskiego. Ich zwieńczeniem będzie zbiorowy pokaz zdjęć i wystawa fotografii, które odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda już w październiku. Ponadto wydany zostanie bezpłatny katalog z najlepszymi fotografiami. Projekt jest dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Tina Turner
Tina Turner w katowickim Spodku, 1981 rok · fot. Ireneusz Kaźmierczak


Więcej informacji o "Tychy od A do Z" na www.ttf.tychy.pl/plenery oraz w regulaminie projektu.

Więcej informacji o Tyskim Towarzystwie Fotograficznym na www.ttf.tychy.pl.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.