tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 października 2020
  • 28 listopada 2020

Online: warsztaty artystyczne dla farmaceutów w Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach przeniosło w przestrzeń internetu warsztaty dla farmaceutów i farmaceutek pod nazwą "Ogród balsamiczny". Spotkania odędą się na platformie ZOOM już 25 i 28 listopada.

ogród balsamiczny


Celem warsztatów jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na warunki pracy w aptekach. Wydarzenie jest częścią przygotowań do publikacji i wystawy zatytułowanej „Farmaceutka”, którą organizuje Agata Szymanek.

Praca w aptece wiąże się z dużą odpowiedzialnością. To też codzienne zmaganie się z wieloma pacjentami oraz wyczerpujące nocne dyżury. Wiedza farmaceutek i farmaceutów, którą muszą systematycznie poszerzać, a także trudne studia, nie decydują o większym prestiżu tej profesji. Jest to temat, o którym warto opowiedzieć. Zwłaszcza w czasie pandemii, która, być może w obiegowej opinii, jest uważana za opłacalną dla pracowników aptek.

Warsztaty w dużej części będą oparte na wspólnych rozmowach i dzieleniu się doświadczeniami. Punktem wyjścia staną się zielniki i ulubione rośliny lecznicze oraz powrót do opowieści i anegdot z czasów studiów farmaceutycznych.

Uczestniczki i uczestnicy zostaną zaproszeni do krótkich wywiadów, a fragmenty ich wypowiedzi wejdą w skład darmowej publikacji, dystrybuowanej podczas wystawy „Farmaceutka”. Wypracują także wspólnie element (plakat, rysunek, obiekt, inne dzieło sztuki), który pozwoli zwrócić uwagę na sytuację osób zatrudnionych w aptekach. Warsztaty mają być również formą wsparcia, które może przyczynić się do zaczerpnięcia nowych, kreatywnych sił.

W warsztatach artystycznych mogą uczestniczyć farmaceutki i farmaceuci w każdym wieku, mieszkanki i mieszkańcy województwa śląskiego.

Warsztaty są częścią projektu „Farmaceutka” prowadzonego przez artystkę Agatę Szymanek. Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury 2020.

Spotkania online odbędą się na platformie Zoom (link do spotkania zostanie przesłany mailem na 15 minut przed rozpoczęciem warsztatów).
Uwaga! Osoby, które nie korzystały z programu Zoom, dostaną odpowiednie wparcie i pomoc. W warsztatach mogą uczestniczyć osoby, które będą brały udział w warsztatach po raz pierwszy jak i te, które brały udział we wcześniejszym spotkaniu.

Prowadząca: Agata Szymanek
Zapisy: Agata Szymanek ,e-mail: donarossa@gmail.com
więcej informacji: bit.ly/353oOPd, bit.ly/32XMl3P
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie!

O prowadzącejAgata Szymanek - urodzona w 1990 roku, mieszka i pracuje w Mysłowicach. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie uzyskała stopień doktorski. Jej podstawowym medium jest malarstwo, które traktuje jako formę refleksji nad ogromem zjawisk i bodźców kształtujących relacje człowieka z resztą świata ożywionego. Najważniejsze jest dla niej pobudzanie wrażliwości społecznej, nauka odczuwania i rozumienia natury. Inspiracji szuka w starych albumach przyrodniczych i geograficznych. Kolaże, będące projektem pracy artystycznej, scala z napotkanych fragmentów/resztek. Ostatecznie projekty przenosi na płótna w dużym formacie. Jest autorką publikacji „Ćwiczenia duchowe” wydanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w 2020 roku. Swoje prace prezentowała w instytucjach i galeriach takich jak: Hornsey Town Hall Arts Centre (Londyn), BWA Awangarda (Wrocław), Galeria Bielska BWA (Bielsko-Biała), Rondo Sztuki (Katowice), Christmas Steps Gallery (Bristol), Kolonia Artystów (Gdańsk), Muzeum Śląskie (Katowice), DUMBO Arts Festival (Nowy Jork).

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj