tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 19 października 2020
  • 23 października 2020

Wspomnienie Wojciecha Pszoniaka w Teatrze Małym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Dziś rano zmarł Wojciech Pszoniak. Artysta pragnął być czynny zawodowo, pomimo choroby. Jeszcze w tym tygodniu miał być gościem Teatru Małego. Wspomnijmy cenionego aktora wspólnie z Teatrem Małym. 19 października o godz. 19.00, na kanale YouTube Teatru Małego rozpoczyna się pięciodniowy cykl "Teatr Czytania". Będzie to prezentacja opowiadań Szaniawskiego „Profesor Tutka” w interpretacji Wojciecha Pszoniaka.

Reklama

profesor tutka


Na poniedziałkowy wieczór zaplanowane były dwa spektakle na scenie Teatru Małego w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka i jego scenicznych przyjaciół. O tym, że się nie odbędą, wiedzieliśmy od kilku dni. Nikt nie spodziewał się, że aktor odejdzie w dniu, kiedy miał gościć w naszym mieście.

Audiobook „Profesor Tutka” został wydany z okazji 50-lecia pracy artystycznej aktora i udostępniony w ramach tegorocznego Logos Fest - VII Tyskich Spotkań Teatralnych. Cykl zwieńczy rozmowa Pawła Drzewieckiego z Wojciechem Pszoniakiem, która została zarejestrowana w 2018 roku, podczas XI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF.

- Mam poczucie, że przypominając tymi nagraniami wyjątkowego artystę słowa, ale także artystę życia, najlepiej uczcimy Jego pamięć - mówi Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego.

  • Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka - „Profesor Tutka" LOGOS FEST / VII Tyski Festiwal Słowa - 19-22 października, godz. 19.00,
  • rozmowa Pawła Drzewieckiego z Wojciechem Pszoniakiem - kanał YouTube Teatru Małego - 23 października, godz. 19.00.

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj