tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 15 października 2020
  • 22 października 2020

Cykl To jest sztuka: Po drugiej stronie lustra - Diego Velazquez

Za nami:

W czwartek, 22 października o godzinie 17.00 zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda na kolejne spotkanie z cyklu "To jest Sztuka!". Słuchaczom zostanie przybliżona sylwetka Diego Velazqueza.

diego velazquez


"To jest Sztuka!" to cykl spotkań dla wszystkich, którym słowo „sztuka” nie jest obojętne. Odbiorcy zapoznają się z najbardziej znaczącymi zjawiskami i postaciami w sztuce w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy. Podczas zajęć promowana jest wartość: wyobraźni, kreatywność, spostrzeganie, uczucia, wrażliwość, przeżycie estetyczne. Prowadząca Katarzyna Czapla-Durska zachęca, by nie bać się tego, co oryginalne, trudne, różnorodne i asymetryczne. Każde spotkanie trwa godzinę i odbywa się raz w miesiącu.

Na kolejnym spotkaniu zostanie przybliżona sylwetka Diego Velazqueza. Bycie nadwornym malarzem to zaszczyt. A jeżeli władca urodą nie grzeszy? Jak sprostać wyzwaniu? Jak namalować inteligencję błazna?
Jak przeniknąć umysł najpotężniejszej postaci chrześcijaństwa? Co znajduje się na najbardziej zagadkowym płótnie świata? Będzie też o tajemniczej Wenus. O tym wszystkim, o dziełach Diego Velázqueza już podczas październikowego spotkania w cyklu "To jest sztuka!".

Wstęp wolny!

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.