Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 23 czerwca 2020
  • 24 czerwca 2020

[ZDJĘCIA] W Bieruniu otwiera się nowoczesna hala wspinaczkowa

Od piątku, 26 czerwca Centrum Sportowe "Adrenalina" na Osiedlu Homera w Bieruniu będzie dostępne dla mieszkańców i gości. Mieści się tu hala wspinaczkowa, będzie działać centrum sportów walki. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w czwartek, 25 czerwca. Z jakich atrakcji skorzystamy?

Otwarcie Centrum Sportowego Homera "Adrenalina" w Bieruniu - 06.2020 · fot. UM Bieruń


W miejscu, gdzie kiedyś stała niszczejąca sala gimnastyczna - obiekt pozostały po funkcjonującej lata temu na osiedlu Homera jednostce wojskowej, powstało centrum sportowe na miarę XXI wieku. Stworzono halę wspinaczkową i centrum sportów walki.

Otwarcie miało nastąpić w pierwszy dzień wiosny, ale epidemia pokrzyżowała plany. Nowy termin oficjalnego otwarcia "Adrenaliny" to 25 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiczną, wydarzenie to będzie miało charakter kameralny. Tego dnia, w godzinach 15.00-18.00 Mieszkańcy Bierunia oraz wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać obiekt. Dodatkowymi atrakcjami będą projekcja filmu o rewitalizacji osiedla Homera i powstawaniu Centrum Sportowego, a także możliwość rozmowy z operatorami ścianek wspinaczkowych.

Jakie atrakcje czekać będą na wspinaczy w "Adrenalinie"?

  • 7 ścianek dla dzieci (z automatami do asekuracji)
  • ściana główna - ponad 16 metrów wysokości!
  • ścianka do wspinania na czas - 10 metrów wysokości
  • ściana rozgrzewkowa
  • ściana bulderingowa (do wspinania bez asekuracji)
  • Moon Board


Cały obiekt po zmroku będzie oświetlony efektywnymi energetycznie wewnętrznymi oprawami LED, w pełni sterowalnymi i zarządzanymi, co pozwoli oszczędzać energię elektryczną, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych oraz obniżyć koszty utrzymania oświetlenia. Za dnia obiekt wykorzystywać będzie światło słoneczne w maksymalnym stopniu, poprzez odpowiednie usytuowanie świetlików okiennych. Koncepcja szeroko zakrojonego projektu zakładała również rewitalizację przestrzeni znajdującej się wokół obiektu i powstanie estetycznej oraz funkcjonalnej infrastruktury towarzyszącej.

Koszt prac budowlanych związanych z powstaniem obiektu to blisko 4 miliony złotych. Wartość dofinansowania pozyskanego ze środków Unii Europejskiej (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego) to 95%. Koszt ścianek wspinaczkowych i związanego z tym wyposażenia to 840 tysięcy złotych. Wartość dofinansowania pozyskanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki (w ramach Programu Sportowa Polska) to 30%.

Nazwa obiektu została wybrana przez mieszkańców w konkursie.

ar / tychy.info, źródło: UM Bieruń

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.