Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 12 czerwca 2020

[ZDJĘCIA] Pożar w Hotelu Piramida przy ul. Sikorskiego w Tychach

W czwartek, 11 czerwca około godziny 22:20 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie Hotelu Piramida przy ul. Sikorskiego.

Pożar w Hotelu Piramida przy ul. Sikorskiego w Tychach - 11.06.2020 · fot. 112Tychy


Ze zgłoszenia wynikało, że ogień jest widoczny na zewnątrz obiektu w jednej z wyższych kondygnacji. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz patrol policji i ZRM. Działania gaśnicze prowadzone były z dwóch stron - klatką schodową budynku, jak i z drabiny mechanicznej. Na czas działań z budynku ewakuowanych zostało około dwudziestu osób (obsługa i goście). Zabezpieczenie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy na czas działań ratowniczo - gaśniczych pełniły zastępy OSP Lędziny oraz OSP Bieruń Stary. Na szczęście strażakom szybko udało się opanować i ugasić pożar.

Spaleniu i okopceniu uległo pomieszczenie techniczne na szóstym piętrze budynku. Pomieszczenia poniżej zostały zalane. Po ugaszeniu pożaru strażacy częściowo rozebrali ściany okopconych pomieszczeń (6 i 5 piętro) oraz tych zalanych poniżej. Użyta w działaniach została również kamera termowizyjna.

Działania zostały zakończone około godziny 1.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.