Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 31 stycznia 2020

Nietrzeźwy dziadek "opiekował się" dwuletnim wnuczkiem

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie dziadek spacerujący z wózkiem, w którym znajdował się jego 2-letni wnuczek. Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Tychów został on zatrzymany przez policjantów. Teraz o jego dalszym losie opiekuna zdecyduje sąd.

W środę około 10:30 dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca al. Bielskiej, z którego wynikało, że pijany mężczyzna spacerował z wózkiem, w którym znajduje się małe dziecko. Mężczyzna był już na klatce schodowej bloku i „próbował” wyjąć 2-latka z wózka. Na miejscu szybko zjawili się policjanci. Okazało się, że 60-letni dziadek opiekował się wnukiem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zgłaszający oraz inna kobieta, która widziała sytuację, zajęła się dwulatkiem do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Stróże prawa przekazali maluszka mamie. Nietrzeźwy opiekun został zatrzymany. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności sprawy okaże się, czy dziadek naraził swojego wnuka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. To przestępstwo jest zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.