tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 28 stycznia 2020

19-latek napadł na sklep. Po dwóch godzinach wpadł w ręce policjantów

Tyscy policjanci zatrzymali, a sąd tymczasowo aresztował 19-latka, który dokonał rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną. W ręce policjantów wydziału kryminalnego wpadł niespełna dwie godziny od zdarzenia. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Areszt dla 19-latka - 01.2020 · fot. KMP Tychy


22 stycznia dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o napadzie na sklep przy al. Bielskiej w Tychach. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Zgłaszająca dokładnie podała mundurowym rysopis zamaskowanego sprawcy, który trzymając przedmiot przypominający broń palną, zażądał wydania pieniędzy. Napastnik zabrał ponad 300 złotych i uciekł z miejsca zdarzenia. Intensywna praca policjantów z wydziału kryminalnego tyskiej komendy doprowadziła do schwytania sprawcy napadu niespełna 2 godziny od zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim pistolet pneumatyczny oraz część skradzionej gotówki. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że 19-latek miał się dopuścić się jeszcze jednego napadu oraz w jednym przypadku miał usiłować go dokonać. Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.