tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 20 stycznia 2020

Samochód, który brał udział w kolizji, miał cofnięty licznik

Policjanci tyskiej drogówki, wykonując czynności związane ze zdarzeniem drogowym, ujawnili nieprawidłowości związane ze stanem licznika. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności jego cofnięcia, do którego najprawdopodobniej doszło przed zakupem pojazdu.

Nie zachowanie odległości pomiędzy pojazdami miało być przyczyną stłuczki, do której doszło w miniony piątek na al. Bielskiej w Tychach. Skrupulatnie wykonywane czynności przez policjantów drogówki związane ze zdarzeniem ujawniły, że w pojeździe jest cofnięty licznik. Zdziwienia nie kryła właścicielka samochodu, która twierdziła, że niedawno kupiła pojazd i nie miała o tym pojęcia.

Funkcjonariusze wydziału do spraw przestępczości gospodarczej sprawdzają kiedy i gdzie doszło do ingerencji w stan techniczny pojazdu.

Pamiętajmy, że zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru to przestępstwo, o którym mówi art. 306A kodeksu karnego. Za jego popełnienie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.