Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 21 września 2019
  • 22 września 2019

II Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń

Za nami:

W niedzielę, 22 września o godz. 12.00 z ulicy Grota-Roweckiego w Tychach wystartuje II Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy.

Druga edycja rajdu w tym roku odbywa się na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który kończy się w niedzielę Europejskim Dniem Bez Samochodu obchodzonym w Tychach po raz 15. Dla wszystkich rowerzystów biorących udział w rajdzie przygotowano kamizelki odblaskowe, które zostaną rozdane przed wyruszeniem w trasę do Bierunia.

Jednak Rajd Rowerowy to nie jedyna atrakcja Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach.
W niedzielę po raz pierwszy w historii miasta zamknięta zostanie ulica Grota - Roweckiego, która od ul. Curie - Skłodowskiej do ul. Cyganerii w godzinach 11.00 do 18.00 zamieni się w deptak z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Więcej informacji na ten temat znajdziecie [url=]tutaj[/url].

- Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście - mówi Michał Kasperczyk.

Honorowy Patronat: Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski, Andrzej Dziuba - Prezydent Miasta Tychy, Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Tychy, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY przy wsparciu Śląskie Pozytywna Energia.

II Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy Tychy - Bieru

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.