Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 20 sierpnia 2019
  • 26 sierpnia 2019

Budowa przystani kajakowej zgodnie z planem. Co z mariną żeglarską?

Dobra wiadomość dla miłośników sportów wodnych. Jeszcze jesienią tego roku oddana do użytku zostanie przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim.

Budowa przystani kajakowej w Paprocanach - 20.08.2
Budowa przystani kajakowej w Paprocanach - 20.08.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Budowlańcy zakończyli już większość robót wykończeniowych w budynku, tj. płytkowanie, malowanie ścian, tynki, jastrychy itp. W trakcie jest montaż sufitów podwieszanych oraz tzw. biały montaż (wyposażenie WC, haki itp.)

- Jesteśmy w trakcie wykonywania nasypów, zakończyliśmy montaż prefabrykatów wzdłuż nabrzeża, kończymy montaż podkonstrukcji aluminiowej wraz z ociepleniem pod elewację wentylowaną. Wkrótce rozpoczniemy montaż warstw dachu zielonego oraz montaż modrzewia syberyjskiego na elewacji i tarasie. Wykonawca rozpoczyna też prace ogrodnicze na skarpach i dachu - poinformowała nasz portal Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

Budowa przystani kajakowej w Paprocanach - 20.08.2
Budowa przystani kajakowej w Paprocanach - 20.08.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Jak udało nam się dowiedzieć, budowa przebiega zgodnie z planem, jednak z uwagi na problemy z gruntem rodzimym termin zakończenia prac został wydłużony o 6 tygodni. W związku z tym inwestycja zostanie zakończona zgodnie z umową (aneksowaną), czyli 12 października.

Przypominamy, że w budynku będzie mieściła się sekcja kajakarska Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych. Oprócz tego powstaną pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców. Całość zaprojektowano tak, aby dach budynku mógł stanowić przedłużenie istniejącej już promenady. Koszt tego zadania to prawie 9,6 mln zł.

Wizualizacja przystani kajakowej nad jeziorem Paprocany · fot. RS+ Robert Skitek


Zapytaliśmy rzecznik Urzędu Miasta Tychy także o budowę drugiej części kompleksu, czyli przystani żeglarskiej. - Jeśli chodzi o marinę, to realizacja będzie możliwa po zabezpieczeniu środków w budżecie miasta. Urząd Miasta nie ma jeszcze kompletu pozwoleń na realizację tej inwestycji - póki co, trudno więc mówić o ewentualnym terminie rozpoczęcia prac - odpowiedziała Ewa Grudniok.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.