Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 5 sierpnia 2019
  • 6 sierpnia 2019

[FOTO] 900 tys. zł z ministerstwa sportu i turystyki dla SMS Arena

Premier Mateusz Morawicki, minister sportu Witold Bańka oraz marszałek Jakub Chełstowski wzięli udział w konferencji dotyczącej programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej".

Premier w Tychach mówił o inwestycjach w sport - 5.08.2019 · fot. Urząd Marszałkowski


Celem programu „Sportowa Polska”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. - My chcemy dzisiaj, tak jak zapowiadaliśmy, tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi. Chcemy żeby młodzi ludzie uprawiali sport; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego potrzebujemy w życiu dorosłym bardzo często. Chcemy, aby nasza młodzież osiągała sukcesy na całym świecie, ale jednocześnie, aby była dobrze ukształtowana, wychowana. W zdrowym ciele, zdrowy duch - mówił premier Mateusz Morawiecki rozpoczynając konferencję w hali treningowej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach.

Jak zapowiedziano podczas konferencji obiekt ten zostanie objęty finansowym wsparciem w ramach rządowego programu. - Jesteśmy na terenie obiektu, który jest właśnie przykładem takiej mądrej inwestycji i inwestowania w fundamenty - właśnie w sport dzieci młodzieży. Ten obiekt też będzie dofinansowany w wysokości 900 tys. zł z ministerstwa sportu i turystyki — mówił minister Witold Bańka.

Premier w Tychach mówił o inwestycjach w sport - 5.08.2019
Premier w Tychach mówił o inwestycjach w sport - 5.08.2019 · fot. Urząd Marszałkowski


Minister zaznaczył że w latach 2016-2019 rząd przeznaczył ok. 2 mld 300 mln zł na dofinansowanie infrastruktury sportowej a wsparciem zostało objętych około 6 tys. obiektów sportowych w całej Polsce. Dodał także, w ramach tej puli województwo śląskie otrzymało 254 mln zł. i jednocześnie zapowiedział kolejną transzę w wysokości około 12,5 mln zł na obiekty w naszym regionie.

Marszałek Jakub Chełstowski podsumowując spotkanie podziękował przedstawicielom strony rządowej, za wsparcie inwestycji oraz wyraził nadzieję na dalszą współpracę. - Jako samorząd wojewódzki co roku w ramach swoich środków wydajemy 6,5 mln zł milionów współfinansując różnego rodzaju działania o charakterze sportowym. Mam nadzieję, że w kolejnych latach tych środków będzie więcej, a efekty współpracy na linii rząd- samorząd będą odczuwać mieszkańcy naszego regionu. Hala Szkoły Mistrzostwa Sportowego Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy z pewnością przyczyni się do rozwoju talentów młodych piłkarzy - powiedział marszałek Chełstowski.

Loading...

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.