Najpopularniejsze
- 16 lutego 2025
- 17 lutego 2025
- wyświetleń: 15769
[Historyczne zdjęcie] Zima 1969 w Tychach
Fotografia z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach przedstawia ulicę Feliksa Dzierżyńskiego (obecnie Grota-Roweckiego). Na zdjęciu ulica kończy się po drugiej stronie mostu nad wykopem kolejowym. W głębi widoczne pola, na których w przyszłości powstaną osiedla M i N.

Według koncepcji urbanistycznej Tychów, opracowanej przez Kazimierza Wejcherta, generalnego projektanta, ulica Feliksa Dzierżyńskiego stanowiła jedną z ulic czworoboku wyznaczającego centrum miasta. Zdjęcie pochodzi z albumu rodzinnego Hanny Adamczewskiej i Kazimierza Wejcherta przekazanego w darze do Muzeum - pisze Barbara Kopia z działu fotografii tyskiego Muzeum Miejskiego.
Historyczne ciekawostki
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj
Gorący temat[Historyczne zdjęcia] Ulica Budowlanych około 1956 roku
Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Wiec pierwszomajowy przed Domem Kultury Górnik
Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Ulica Budowlanych w około 1956 roku
Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Dzisiejsza ulica Bocheńskiego na początku lat 60.
Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Ulica Cypriana Kamila Norwida w 1959 roku
Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Tak wyglądały nocne Tychy w 1978 roku
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







