Najpopularniejsze

  • 16 marca 2024
  • 19 marca 2024
  • wyświetleń: 3672

Duży wzrost sprzedaży marki Jeep na polskim rynku. Produkowany w Tychach Avenger bestsellerem

Jeep z sukcesem rozpoczął 2024 rok na polskim rynku. W pierwszych dwóch miesiącach marka zarejestrowała łącznie 399 sztuk pojazdów osobowych i dostawczych, notując 19-procentowy wzrost, licząc rok do roku. Sam luty przyniósł amerykańskiej marce o 47% więcej rejestracji. Bestsellerem w gamie marki był produkowany w Tychach Jeep Avenger, pierwszy zelektryfikowany model w historii marki.

Duży wzrost sprzedaży marki Jeep na polskim rynku. Produkowany w Tychach Avenger liderem
Duży wzrost sprzedaży marki Jeep na polskim rynku. Produkowany w Tychach Avenger liderem · fot. materiały prasowe


Zgodnie z przewidywaniami, hitem sprzedaży marki Jeep okazuje się Avenger - najmniejszy i najmłodszy model w gamie, uhonorowany w zeszłym roku niezwykle prestiżowym tytułem Europejskiego Samochodu Roku i produkowany w Polsce. Avenger jest też pierwszym w pełni bezemisyjnym Jeepem, który rozpoczął elektryczną rewolucję przeszło 80-letniej marki. Takie połączenie zalet przełożyło się na popularność modelu, co potwierdzają liczby. Do końca lutego na polskie ulice wyjechały już 173 egzemplarze Avengera.

Model dostępny jest w wersji w pełni elektrycznej oraz spalinowej, a wkrótce w salonach w całej Polsce pojawi się kolejny, trzeci już wariant napędu - najnowsza wersja e-Hybrid, na którą klienci już mogą składać zamówienia. Nowy Avenger e-Hybrid oferuje zaawansowaną technologię oraz znaczące udoskonalenie produktu, w tym elektrycznie otwierany panoramiczny dach oraz zaawansowane funkcje. Silnik 1.2T MHEV zestawiono z najnowszą automatyczną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów e-DCT6, z którą zintegrowano silnik elektryczny. Dzięki akumulatorowi, który ładuje się automatycznie na różnych etapach jazdy, ta hybrydowa technologia oferuje dodatkowy moment obrotowy przy niskich prędkościach i redukcję zużycia paliwa do 15%. Podczas jazdy w gęstym miejskim ruchu nowy Avenger e-Hybrid przez ponad 50% czasu może poruszać się w trybie w 100% elektrycznym.

Drugie miejsce po pierwszych dwóch miesiącach zajmuje elegancki C-SUV - Jeep Compass, a trzecie - niezmiennie popularny model wśród fanów modnego segmentu B-SUV - Jeep Renegade. Oba te samochody, podobnie jak bestsellerowy Avenger, w ostatnim czasie zyskały dodatkowe wersje napędowe.

Na uwagę zasługuje też wynik Wranglera - w samym lutym wyższy o 167% od analogicznego okresu w 2023 r. Ten mistrz w dziedzinie off-roadu, pozostający najbardziej rozpoznawalnym SUV-em na świecie, jest dostępny obecnie na polskim rynku nie tylko w wersji 4xe z hybrydowym, 380-konnym napędem Plug-in, ale też w klasycznej wersji benzynowej.

ar / tychy.info

źródło: Stellantis - materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.