Najpopularniejsze

  • 27 października 2023
  • 1 listopada 2023
  • wyświetleń: 10177

[ZDJĘCIA] Nowe miejsce wypoczynku i spotkań w Tychach!

Skwer przy ul. Cienistej, Bema i Bałuckiego to nowa przestrzeń do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców Tychów. Prace właśnie się zakończyły - zobaczcie efekty!

Skwer przy ul. Cienistej, Bema i Bałuckiego - 26.10.2023 · fot. Tyski Zakład Usług Komunalnych


Projekt tego skweru opiera się na otaczającej architekturze budynków. Zastosowano tu moduł w kształcie kwadratu, nawiązujący do wnęk elewacji budynków, który umożliwił stworzenie różnorodnych stref. Na skwerze znajdziecie miejsce do rekreacji, ogród społeczny, wybieg dla psów, oraz przestrzenie integracyjne, które zachęcają mieszkańców do spotkań i wspólnych aktywności.

Dla zwiększenia atrakcyjności, projektant postawił na elementy umeblowania miejskiego, takie jak ławki, sześcienne siedziska w kolorystyce żółtej, drewniane podesty w nieregularnym kształcie, stoły piknikowe oraz drewniane donice na uprawy. Ponadto, zainstalowano stojaki rowerowe, kosze na odpady i pojemniki na psie odchody. Wszystko to, aby ten skwer stał się idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wszystkie istniejące drzewa na terenie skweru pozostały nietknięte, co dodaje uroku i naturalnego piękna temu miejscu.

Ścieżki zostały wyznaczone w miejscach już istniejących przedeptów i wykonane z płyt betonowych, aby nie uszczelniać dodatkowo terenu. Na wschodniej stronie skweru znajdziecie ścieżki w postaci plastrów z drewna, które wtapiają się w otaczającą zadrzewioną przestrzeń. Skwer wzbogacono nasadzeniami zieleni, wśród których znajdują się derenie, kaliny, hortensje, oczary, róże pomarszczone, a także kompozycje bylin oraz traw ozdobnych.

Tyski Zakład Usług Komunalnych zadbał o ekosystem skweru, sadząc krzewy, które stanowią pożywienie dla ptaków oraz byliny przyciągające owady. Dla owadów przygotowano domki, które pomagają w utrzymaniu równowagi przyrodniczej.

Natomiast dla komfortu spacerowiczów zainstalowano sześć lamp oświetlenia parkowego wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych.

ar / tychy.info

źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.