Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 października 2023
  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 16080

Przy DK 44 powstaje Galeria Kwiatowa. Rozpoczęła się przebudowa układu drogowego

W Tychach trwa budowa Galerii Kwiatowej przy DK 44, ruszyły też prace drogowe.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Oświęcimskiej. Powstanie m.in. zjazd do nowego obiektu handlowego - 10.2023
Rozpoczęła się przebudowa ul. Oświęcimskiej. Powstanie m.in. zjazd do nowego obiektu handlowego - 10.2023 · fot. MZUiM Tychy


Inwestor - firma Komart Park Sp. z o.o., po otrzymaniu stosownych pozwoleń, w porozumieniu z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, przystąpił do przebudowy ul. Oświęcimskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czarną do skrzyżowania z ulicą Katowicką. W efekcie jezdnia północna, w kierunku Mikołowa, poszerzona zostanie do dwóch pasów ruchu, oraz dodatkowego pasa wyłączenia, który stanowić będzie zjazd do Galerii.

Powstanie też dodatkowy zjazd z ulicy Czarnej, a wzdłuż całego odcinka, od ul. Czarnej do ul. Katowickiej powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Zgodnie z projektem, na jezdni południowej, w kierunku Bierunia, wydłużony zostanie też pas do skrętu w lewo, w ulicę Czarną.

W imieniu Inwestora MZUiM przeprasza kierowców za ewentualne utrudnienia, które mogą pojawić się w tym miejscu. Prosi też o zachowanie ostrożności oraz o stosowanie się do tymczasowego oznakowania. Wszystkie prace, z wyjątkiem ciągu pieszo-rowerowego, powinny zakończyć się do końca bieżącego roku.

Jak będzie wyglądać Galeria Kwiatowa? Poniżej przedstawiamy wizualizacje:

Galeria Kwiatowa w Tychach - wizualizacja obiektu · fot. KOMART Investments Sp. z o.o.


Więcej o budowie nowego obiektu handlowego pisaliśmy w artykule: [WIZUALIZACJE] Powstaje nowy obiekt handlowy - Galeria Kwiatowa.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.