Reklama

Najpopularniejsze

  • 9 października 2023
  • 27 października 2023
  • wyświetleń: 14396

Reprezentacja Polski zagra na stadionie w Tychach!

Za nami:

Stadion Miejski w Tychach będzie po raz kolejny gościł piłkarską reprezentację Polski kobiet! Wystartowała sprzedaż biletów na mecz z Serbią, który odbędzie się 27 października o godz. 17:45. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach premierowej edycji Ligi Narodów.

Stadion Miejski w Tychach
Stadion Miejski w Tychach · fot. GKS Tychy


Bilety na spotkanie z Serbią w cenie 15 zł (normalny) oraz 5 zł (ulgowy dla osób do 18 roku życia) są dostępne do nabycia za pośrednictwem strony http://www.bilety.laczynaspilka.pl. W dniu meczu w kasach stadionu będzie także prowadzona sprzedaż stacjonarna.

Biało-czerwone mają za sobą znakomity początek w Lidze Narodów. We wrześniu pokonały w Atenach 3:1 Grecję i 2:1 Ukrainę w Gdyni. Nowo utworzony format rozgrywek zastąpił kwalifikacje do mistrzostw Europy. Polki rywalizują w Lidze B. Pierwsze miejsce w grupie da im awans do Ligi A, a to z kolei zapewni już przynajmniej miejsce w barażach o Euro w 2025 roku.

Tychy kojarzą się kobiecej reprezentacji Polski bardzo dobrze. Październikowy mecz z Serbią będzie już czwartym spotkaniem, który nasze piłkarki rozegrają na obiekcie przy ulicy Edukacji. W 2015 roku biało-czerwone w starciu eliminacji mistrzostw świata pokonały tutaj 2:0 Słowację, a wydarzenie przyciągnęło na trybuny ponad sześć tysięcy kibiców, co ustanowiło wówczas rekord frekwencji na domowym meczu reprezentacji Polski kobiet. Rok później Polki zremisowały tu 0:0 z faworyzowaną Danią, a w 2021 roku wygrały 2:0 z Albanią.

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza kluby piłkarskie do zgłaszania się po bezpłatne zaproszenia na to spotkanie w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo”. Dzięki temu projektowi kluby mogą otrzymać także dofinasowanie kosztów przejazdu na mecz oraz noclegu. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez aplikację PPnS.

polska - serbia

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.