• 26 maja 2023
  • 28 maja 2023
  • wyświetleń: 4144

Kibice zniszczyli trybuny. GKS Tychy zapłaci odszkodowanie

Marcin Tarociński - rzecznik prasowy Widzew Łódź S.A. poinformował na Twitterze, że piłkarski Sąd Polubowny przy PZPN wydał wyrok w sprawie roszczeń Widzew Łódź S.A. w stosunku do GKS Tychy S.A. Chodzi o odszkodowanie w związku ze zniszczeniami w sektorze gości spowodowanymi w meczu Fortuna I ligi w kwietniu ubiegłego roku na stadionie Widzewa.

Zniszczona trybuna na stadionie w Łodzi
Zniszczona trybuna na stadionie w Łodzi - 03.04.2022 · fot. Marcin Tarociński / rzecznik prasowy Widzew Łódź

Sąd w I instancji zasądził wpłatę na rzecz Widzewa od GKS Tychy kwoty 51 993 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4917 złotych tytułem zwrotu kosztów procesowych.

Zamieszki podczas meczu GKS Tychy z Widzewem Łódź - 03.04.2022
Zamieszki podczas meczu GKS Tychy z Widzewem Łódź - 03.04.2022 · fot. Andrzej Klemba /Interia.pl / twitter

"Wyrok dotyczy zapłaty za zniszczenia spowodowane na stadionie Widzewa, w sektorze gości zajmowanym przez kibiców przyjezdnych podczas meczu 26 kolejki l Ligi sezonu 2021/2022 rozegranego w Łodzi pomiędzy Widzewem Łódź a GKS Tychy" - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy: 3 kwietnia 2022 roku w wyjazdowym meczu 26. kolejki Fortuny 1 Ligi piłkarze GKS Tychy ulegli na wyjeździe drużynie Widzewa Łódź 1:2. Spotkanie w Łodzi nie należało do spokojnych... Mecz został na chwilę przerwany przez zachowanie pseudokibiców. Zarząd Widzew Łódź S.A. po tym incydencie wydał oświadczenie. Łączne straty wstępnie oszacowano na ok. 100 tys. złotych.

Ochrona i policja musiała interweniować w sektorze gości i użyć gazu, by uspokoić kibiców GKS Tychy i ŁKS. Przez całe spotkanie z trybun słychać było przekleństwa, odpalane były petardy hukowe. Nie pomagały upomnienia z głośników. Po przerwie z sektora gości wyrzucane były przedmioty. "Ochrona próbowała ujarzmić kibiców gazem. To jednak nie pomagało. W końcu zdecydowali się na interwencję wewnątrz sektora. Weszło kilkunastu ochroniarzy, znów potraktowali kibiców gazem, ale chuligani ŁKS i GKS odparli atak" - relacjonował serwis sportowy Interii.pl.

Sędzia przerwał mecz. Piłkarze zeszli do szatni. Bramkarz Konrad Jałocha, który stał najbliżej sektora, najbardziej odczuł skutki rozpylenia gazu. Zakrywał twarz koszulką. W końcu, kiedy do akcji wkroczyli policjanci i wjechała armatka wodna, kibice GKS-u Tychy uspokoili się. Mecz został wznowiony po około pięciu minutach - czytamy w relacji portalu.

Sprawę opisujemy szerzej w artykule [WIDEO] Pseudokibice na meczu z Widzewem. Klub wydał oświadczenie.