• 15 marca 2023
  • 16 marca 2023
  • wyświetleń: 2675

[ZDJĘCIA] GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 5-2

Tyszanie po szalonym pościgu w trzeciej tercji pewnie pokonali Tauron Re-Plast Unię Oświęcim 5:2.

GKS Tychy - Unia Oświęcim - 15.03.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info

Dla trójkolorowych bylo to pierwsze zwycięstwo w półfinałowej rywalizacji. Mimo, że podopieczni trenera Sidorenki prezentowali się lepiej na tafli to po dwóch tercjach przegrywali 0:2. Wszystko zmieniło się w ostatniej odsłonie. W rywalizacji do czterech zwycięstw Unia prowadzi 2:1.

GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)
0:1 Alexander Szczechura - Michael Cichy - Teddy Da Costa (19:54)
0:2 Pavel Padakin - Krystian Dziubiński - Erik Ahopelto (33:27)
1:2 Jean Dupuy - Ondrej Sedivy - Alexander Younan (43:27)
2:2 Roman Szturc - Christian Mroczkowski - Alexandre Boivin (44:34) 5/4
3:2 Christian Mroczkowski - Alexandre Boivin (46:11)
4:2 Bartosz Ciura (58:35) do pustej bramki
5:2 Roman Szturc - Filip Komorski (59:08) do pustej bramki

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Pociecha, Kaskinen; Gościński, Starzyński, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bizacki; Sedivy, Komorski, Szturc - Younan, Nilsson; Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Ubowski, Ciura, Juhola, Galant, Marzec.