• 30 grudnia 2022
  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4891

[WIDEO] GKS Tychy z Pucharem Polski! Tyszanie pokonują Unię Oświęcim

Hokeiści GKS Tychy pokonali w finale Pucharu Polski Tauron Re-Plast Unię Oświęcim 3:1! Po raz dziewiąty Puchar Polski wędruje do Tychów!

GKS Tychy z Pucharem Polski! Tyszanie pokonują Unię Oświęcim
GKS Tychy z Pucharem Polski! Tyszanie pokonują Unię Oświęcim · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

Pierwsza tercja zakończyła się pomyślnie dla hokeistów GKS Tychy - tyszanie wygrali tę część spotkania 2:0. Do bramki gospodarzy trafiali Alexandre Boivin (12. minuta) oraz Jean Dupuy (14. minuta).

W drugiej części spotkania padł kolejny gol dla Trójkolorowych. W 30. minucie do bramki Tauron Re-Plast Unii Oświęcim trafił Krystian Mroczkowski. Wynik spotkania na ustalił w 57. minucie Pavel Padakin, który zaliczył trafienie dla gospodarzy.

To dziewiąty Puchar Polski dla GKS Tychy! Trójkolorowi są najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach.

Warto dodać, że piątkowy finał Pucharu Polski odbył się bez udziału kibiców GKS Tychy. Przyczyną takiej decyzji była rekomendacja policji oraz wniosek organizatora w związku z incydentem na trybunach, w którym uczestniczyli kibice tyskiego klubu podczas środowego meczu z GKS-em Katowice.

W sprawie wypowiedział się prezes Tyskiego Sportu: "przedmiotowa decyzja została wydana z rażącym naruszeniem przepisów prawa oraz z przekroczeniem kompetencji". Więcej o tym portal tychy.info pisze w artykule "Mecz finału Pucharu Polski odbył się bez kibiców GKS-u Tychy".