tychy.info

Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 grudnia 2022
  • 30 grudnia 2022

Tyski kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka

Adrian Rzytki - młody kierowca trolejbusów z Tychów - prowadzi profil na TikToku. W krótkich humorystycznych filmikach przybliża swoją pracę!

Reklama

Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka
Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka · fot. TikTok


Skąd pomysł, by zacząć opowiadać o pracy kierowcy "trajtka" na TikToku?

- Stwierdziłem, że trolejbus jest na tyle ciekawym i wyjątkowym pojazdem, że warto byłoby przybliżyć ludziom, co to tak naprawdę jest. Dostawałem wiele pytań „a co to właściwie jest ten trolejbus?” Szukałem, czy ktoś na TikToku ma taki kontent, ale na próżno, stąd pomyślałem... Wow, chyba będę pierwszą osobą w Polsce na TikToku, która szerzej wytłumaczy, o co z nimi tak naprawdę chodzi - mówi Adrian Rzytki.

Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka
Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka · fot. Adrian Rzytki


- Przypomnijmy, że mają je tylko 3 miasta w Polsce: Tychy, Gdynia (przejazdem z Gdyni - Sopot) oraz Lublin - dodaje.

Zapytaliśmy Adriana, dlaczego zaczął opowiadać o pracy kierowcy i co stara się przybliżyć swoim widzom?

- Przede wszystkim to, że praca kierowcy wcale nie jest taka straszna, jak potocznie się myśli. Z ogromną przyjemnością spędzam każdy dzień w tej pracy. Ludzie, a przynajmniej moi widzowie, naprawdę zaczęli dostrzegać masę pozytywnych aspektów. Może też dlatego, że wykonuję tę pracę z ogromną pasją i to po prostu widać. Moi widzowie z TikToka notorycznie zaczepiają mnie podczas pracy, co jest bardzo miłe. Na niedawnym 40-leciu tyskich trolejbusów również pojawiło się bardzo dużo osób, które mnie oglądają, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że to co robię w internecie rzeczywiście ma fajny odbiór - relacjonuje.

Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka
Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka · fot. Adrian Rzytki


Adrian swój pierwszy kurs (na linii E) odbył dokładnie 7 grudnia 2021 roku, świeżo po odebraniu prawa jazdy. Kilka dni temu świętował pierwszy rok za kierownicą trolejbusa. Jak mówi, zatrudnił się w TLT, ponieważ zostanie kierowcą "trajtka" było jednym z jego największych marzeń.

- Od małego dziecka jeździłem z kierowcami przy ich kabinie, zachwycając się każdym możliwym przyciskiem - przyznaje.

W wieku 18 lat wyjechał do Warszawy, gdzie zaczął spełniać wszystkie swoje marzenia po kolei. Koncertowe, turystyczne oraz muzyczne, gdyż nawiązał współpracę z wytwórnią fonograficzną MyMusic i tworzy własne kawałki (nowy, trzeci - już niedługo).

Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka
Adrian Rzytki - kierowca trolejbusów gwiazdą TikToka · fot. Adrian Rzytki


- Po powrocie, po 5 latach do Tychów pomyślałem: okej, to jest ten czas, aby wziąć się za to ostatnie marzenie (największe) z listy. No i stało się, jeżdżę trolejbusem - mówi.

Jego filmy na TikToku mają setki tysięcy wyświetleń. Można je przejrzeć w zakładce „trolejbusy” i nie tylko. Link do profilu: https://www.tiktok.com/@adrianrzytki483?_t=8Y5ch0BWuRh&_r=1

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.