• 26 lipca 2021
  • 6 września 2021
  • wyświetleń: 7549

[ZDJĘCIA] Tyski Półmaraton - wystartowało 1200 biegaczy

Po rocznej przerwie biegacze z całej Polski znów spotkali się na Tyskim Półmaratonie. Bieg odbył się w niedzielę, 5 września na trasie prowadzącej ulicami miasta oraz wokół Jeziora Paprocańskiego. Wystartowało prawie 1200 biegaczy!

IX Tyski Półmaraton - 05.09.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

Trasa poprowadziła ulicami miasta Tychy (droga asfaltowa) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe umieszczono na terenie Hali Sportowej w Tychach (al. Piłsudskiego 20).

Na podium zawodów znalazło się troje zawodników tyskiego klubu SPLA - na drugim i trzecim miejscu wśród najlepszych uplasowali się Karol Sokołowski i Paweł Buczek, a wśród pań srebro wywalczyła Agata Długosz. Do tej pory tyska lekka atletyka opierała się przede wszystkim na młodzieży z MOSM, ale od kilku lat mamy w SPLA grupę seniorów, z którą wiążemy duże oczekiwania.

Tegoroczny półmaraton wygrał Mateusz Mrówka z Radlina 1:11.23,37 przed Karolem Sokołowskim (SPLA Tychy) 1:11.31,15 i Pawłem Buczkiem (SPLA Tychy) - 1:13.13.66. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Gortel-Maciuk (Chorzów) 1:21.45,41 przed Agatą Długosz (SPLA Tychy) 1:25.59,56 i Agnieszką Tatarek-Konik (Czeladź) 1:29.07,55.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70-kilku.

Bieg rozgrywany jest pod patronatem prezydenta Andrzeja Dziuby. Trasa jest na atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Podczas półmaratonu odbyły się również biegi dziecięce.