tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 30 czerwca 2021

[ZDJĘCIA] Tyscy policjanci przekazali nauczycielom wiedzę o narkotykach

Tyscy policjanci wykorzystali podczas spotkania z nauczycielami walizkę profilaktyczną. Kufer jest doskonałym narzędziem wspierającym walkę ze środkami odurzającymi. Wszystko po to, by nabyć wiedzę jak ustrzec dzieci przed narkotykami i dopalaczami oraz jak reagować na podejrzane zachowania.

Tyscy policjanci przekazali nauczycielom wiedzę o narkotykach · fot. KMP Tychy


Tyscy policjanci prowadzili rozmowy z nauczycielami w ramach akcji „Narkotyki to nie gra,nie masz dwóch żyć!”. W zajęciach pomocna była specjalna walizka edukacyjna. Kufer wykorzystywany jest jako narzędzie do walki ze środkami odurzającymi poprzez zwiększanie świadomości nauczycieli, pedagogów czy rodziców.

Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków. Zawartość kufra opatrzona jest szczegółowym opisem. Dzięki profilaktycznej walizce i nabytej wiedzy nauczyciele będą wiedzieć jak reagować na niepokojące sygnały.

Profilaktyka wśród nauczycieli i rodziców jest bardzo potrzebna, ponieważ oni często nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie ich podopieczni czy ich dzieci są powiązani z przestępczością narkotykową.

Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.