Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 16 września 2020
  • wczoraj, 06:18

150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy już w sobotę!

Za nami:

150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy (COVID-19 edition) ruszy już 19 września o godz. 21.30 z Parku Suble w Tychach.

Tyski Nocny Rajd Rowerowy
Tyski Nocny Rajd Rowerowy · fot. Kamil Peszat


Tym razem po raz pierwszy uczestnicy spotkają się w nowej formule - RAZEM ale OSOBNO, każdy z uczestników będzie mógł pobrać trasę przejazdu rajdu wraz z mapą na swoje urządzenia, aplikację bądź skorzystać z Google Maps. Aby się nie zgubić, zawsze można jechać za innymi uczestnikami pamiętając, by zachować odstęp minimum 1,5 metra.

Od godziny 21.00 będzie można dokonać dezynfekcji w miejscu startu - Park Suble parking przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 21.30 tradycyjnie rozpocznie się wyjazd na trasę, która tym razem liczyć będzie ok. 12 km i zakończy się na Dzikiej Plaży Paprocany, gdzie będzie można się ponownie zdezynfekować.

Trasa rajdu przebiegać będzie ulicami miasta oraz terenami leśnymi.
Poziom rajdu: dla średnio-zaawansowanych rowerzystów.
Trasa wynosi: ok. 12 km.

Zakończenie rajdu zaplanowane jest nad brzegiem jeziora Paprocańskiego - w miejscu gdzie działa i funkcjonuje Beach Bar - Dzika Plaża.

Dodatkowo jeżeli lubicie rywalizację, chcecie na bieżąco śledzić liczbę przejechanych kilometrów, profile przewyższeń, ilość spalonych kalorii i porównać się z innymi uczestnikami - ściągnijcie bezpłatną aplikację ze sklepu internetowego, zalogujcie się i walczcie o tytuł Rowerowej Stolicy Polski dla Tychów.

Warto również dodać, że impreza odbywa się w ramach Tygodnia Transportu Zrównoważonego i 16. edycji Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach!

Uwaga! Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Osoby do lat 18-tu tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Dzieci tylko pod opieką opiekunów. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania oświetlenia roweru z tyłu i z przodu. Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie maseczkę aby w razie potrzeby mógł ją założyć szczególnie wchodząc do pomieszczeń zamkniętych.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Proszę pamiętać o odpowiednim ubiorze do pogody oraz o oświetleniu roweru!

150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy już w sobotę!


Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan, w zależności od dnia tygodnia w którym organizowany jest rajd frekwencja przekraczała nawet 1000 uczestników. Jest to potwierdzeniem faktu, że tyskie nocne rajdy rowerowe to doskonała forma integracji rowerzystów, a na tego rodzaju imprezach bardzo łatwo znaleźć kompana do wspólnych wycieczek rowerowych.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe rozpoczęły się w 2004 roku, od tej pory systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, bądź biesiadowali we własnym gronie.

Organizator: Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.