Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 24 czerwca 2020
  • 29 czerwca 2020

Koncert 15-letniej pianistki i jej przyjaciół na 100. urodziny papieża

Znacie Hanię Derej, 15-letnią pianistkę i kompozytorkę z Tychów? Już w niedzielę, 28 czerwca w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Tychach odbył się koncert z okazji setnych urodzin Jana Pawła II. Młoda kompozytorka zagrała swoje utwory wraz z innymi utalentowanymi artystami, z którymi uczęszcza do szkoły muzycznej. Doktor Jacek Kurek dopełnił koncert poezją papieża. Wciąż możemy oglądać zapis wideo wydarzenia!Wystąpili:
Hanna Derej - fortepian
Agnieszka Utmańczyk i Emilia Duda - flety
Konrad Wawrzaszek - wibrafon
Noemi Banach, Ada Sinkowska i Igor Dudek - skrzypce
Zuzia Kamińska - wiolonczela
Emilia Duda - wokal

Podczas koncertu dr Jacek Kurek przeczytał fragmenty poezji Jana Pawła II, które przygotował Andrzej Maria Marczewski w oparciu o zbiór wierszy "Pieśń o Bogu ukrytym". Reżyserem koncertu jest Dawid Domaracki.

Hania Derej to młoda kompozytorka, pianistka i dyrygentka, ubiegłoroczna absolwentka Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Tychach. Obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu jazzowego. Jest autorką czterech płyt z własnymi kompozycjami na fortepian, których własne wykonania zostały zarejestrowane w studio nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Były to kolejno: ,,Moje obrazy”, ,,Podróże niedokończone”, ,,Przemyślenia” oraz najnowsza - ,,Lecąc z wiatrem”. Hania jest także autorką wielu utworów na orkiestrę, a jej muzyczna aktywność została doceniona przyznaniem kilku istotnych nagród. Wśród nich można wymienić m.in. „Nagrodę ufundowaną przez Związek Kompozytorów Polskich w Warszawie” otrzymaną podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku w 2019 i 2020 r., jak również III nagrodę w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego dla Młodych Kompozytorów „Dostrzegalnia 2019”, organizowanego w ramach Akademii Muzycznej w Poznaniu (wykonanie nagrodzonego utworu przez orkiestrę podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna 2020). Obecnie przygotowywana jest kolejna płyta młodej artystki.

Więcej na stronie: www.haniaderej.com
Muzyki Hani możecie posłuchać na jej kanale YouTube.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.