Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 22 listopada 2019

34 pary świętowały 50-lecie, a 2 pary 60-lecie małżeństwa

W czwartek, 21 listopada 34 pary świętowały 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Złote gody tyskich seniorów
Złote gody tyskich seniorów · fot. UM Tychy


Podczas uroczystości Igor Śmietański - z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych wśród bliskich. - 50-lecie pożycia małżeńskiego to ważny moment dla Was, ale też dla waszych rodzin i nas wszystkich, bo jesteście częścią tego miasta, tworzycie jego historię. Mam zaszczyt wręczyć wam te medale i w symboliczny sposób podziękować za wspólne życie. Życzę Wam dobrego zdrowia i jak najwięcej uśmiechu na twarzy - mówił do obecnych na uroczystości jubilatów Igor Śmietański.

Medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymały 34 pary. W uroczystości wzięli udział także Maria i Mieczysław Słonina oraz Helena i Czesław Szilder, którzy w tym roku obchodzą sześćdziesiątą rocznicę ślubu.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.