Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 19 listopada 2019
  • 24 listopada 2019

Tyski PKM na 2. miejscu wśród Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Polsce

We wtorek, 19 listopada PKM Tychy odebrał nagrodę - 2. miejsce wśród Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Polsce.

Tyski PKM na 2. miejscu wśród Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Polsce - 19.11.2019 · fot. Michał Kasperczyk


Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach to firma z 60-letnią tradycją, dysponująca nowoczesnymi, ekonomicznymi, bezpiecznymi, ergonomicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego autobusami, spełniającymi wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin. Tyski PKM może ponadto poszczycić się jednymi z najlepszych wskaźników techniczno-eksploatacyjnych taboru autobusowego w skali całego kraju, a także ugruntowaną pozycją wśród czołowych przewoźników w Polsce.

Potwierdzeniem tego faktu jest ostatnia edycja corocznego rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej prowadzonym przez redakcję Strefy Gospodarki - Dziennik Gazeta Prawna. Ranking szczegółowo ocenia przedsiębiorstwa biorąc pod uwagę aspekty techniczne, finansowe, związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi jak również udział przedsiębiorstw w życiu lokalnej społeczności. W tej ocenie po raz kolejny PKM Tychy znalazł się w pierwszej trójce najlepszych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej w Polsce zajmując po raz kolejny 2. miejsce, co jest awansem o jedną pozycję w stosunku do roku 2017.

We wtorek na dworcu PKP Tychy uroczyście zostało przekazane wyróżnienie, które odebrali Prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba i prezes PKM Miłosz Stec.

- Nasza wizja ekologicznego transportu publicznego, realizowanego przy użyciu autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym jest wyrazem naszej odpowiedzialności za lokalną społeczność i ma na celu zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej. Jesteśmy przekonani, że pozytywny efekt środowiskowy jest istotnym bodźcem w tym zakresie dla pasażerów, których świadomość konieczności dbania o środowisko jest coraz większa - mówi Miłosz Stec, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach. - To dla nas zobowiązanie do kontynuacji strategii firmy opartej o ochronę środowiska a także najwyższą jakość usług oraz bezpieczeństwo pasażerów. Takie podejście do transportu publicznego od lat przynosi wymierne efekty nie tylko w naszym mieście ale wszędzie tam, gdzie jeżdżą tyskie autobusy - dodaje.

Tyski PKM na 2. miejscu wśród Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Polsce - 19.11.2019
Tyski PKM na 2. miejscu wśród Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Polsce - 19.11.2019 · fot. Michał Kasperczyk


- Nasz nowoczesny park autobusowy wychodzi także naprzeciw innym oczekiwaniom pasażerów i dlatego świadczymy usługi przy pomocy pojazdów o wysokich standardach bezpieczeństwa, niskopodłogowych, wyposażonych w dostęp do wi-fi, klimatyzację całopojazdową oraz monitoring. Komunikacja miejska w Tychach rozwija się z powodzeniem już blisko 60 lat i możemy szczycić się mianem lidera proekologicznych rozwiązań dla transportu publicznego - mówi Michał Kasperczyk, Rzecznik Prasowy PKM Tychy. - Obrana przez nas droga wykorzystania paliwa gazowego w transporcie jest etapem przejścia do kolejnych rozwiązań proekologicznych, a w szczególności do autobusów wodorowych.

Dla miasta jednak ważne jest to, że rozwiązania ekologiczne są elementem działalności PKM Tychy już od wielu lat i ich wymierne efekty można obserwować już teraz, w czasie, w którym wykorzystanie energii elektrycznej w transporcie jest w początkowej fazie rozwoju.

Warto dodać, że PKM Tychy w rankingu wyprzedziła tylko Warszawa, która często wraz z Krakowem zajmuje najwyższą lokatę.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.