Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 13 listopada 2019
  • 20 listopada 2019

„Fotograficzne kolaże" - rodzinne warsztaty plastyczne

Za nami:

Wraz z Joanną Rzepką-Dziedzic z katowickiej Galerii Szara zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty plastyczne, dzięki którym na nowo odkryjecie rodzinne historie i historię miejsc najbliższych.

„Fotograficzne kolaże" - rodzinne warsztaty plasty


Zainspirowani kolekcją prywatną archiwaliów, fotografii i pamiątek rodzinnych, związanych z Czułowem - jedną z dzielnic Tychów, proponujemy warsztaty dla rodzinnych duetów: babci/dziadka z wnuczką/wnuczkiem, rodzica/opiekuna z córką/synem. Uczestnicy wykonają wspólnie albumy - książki, w których historie rodzinne będą się przeplatać z historiami miejsc, z których pochodzą. Wykorzystają materiały fotograficzne z własnych archiwów, jak i zdjęcia historyczne Tychów. Książki zostaną wykonane głównie metodą kolażu, ale jest też możliwość innych technik i rozwiązań.

Uczestników prosimy o przyniesienie fotografii rodzinnych - zarówno z ostatnich lat, jak i starszych, z poprzednich pokoleń. Można zabrać ze sobą wydruki do przerobienia lub oryginały do skopiowania na miejscu.

Joanna Rzepka-Dziedzic - artystka, kuratorka, edukatorka, aktywistka lokalna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi w Katowicach Galerię Szarą - niezależną instytucję kultury, działającą w latach 2002-2016 w Cieszynie.

Data: 20 listopada 2019 (środa), godz. 17.00-19.00
Miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
Prowadzi: Joanna Rzepka-Dziedzic
Koszt: 10 zł od osoby
Zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

Więcej: muzeum.tychy.pl/wydarzenie/fotograficzne-kolaze-rodzinne-warsztaty-plastyczne/

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.