Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 14 października 2019

Gabriela Morawska-Stanecka z KW SLD senatorem z naszego okręgu!

Gabriela Morawska-Stanecka (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) pokonała Czesława Ryszkę (KW Prawo i Sprawiedliwość) w rywalizacji o fotel senatora!

Gabriela Morawska-Stanecka
Gabriela Morawska-Stanecka senatorem z naszego okręgu? · fot. https://www.facebook.com/gmorawskastanecka/


Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z wszystkich obwodowych komisji wyborczych (148) w okręgu wyborczym nr 75. Gabriela Morawska-Stanecka (KW SLD) otrzymała 64 172 głosy (50,93%), zaś jej konkurent Czesław Ryszka (KW PiS) zdobył 61 823 głosy (49,07%).

Gabriela Morawska-Stanecka to prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, działaczka społeczna. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie nieruchomości i prawie medycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek Skarbu Państwa; w latach 1994-2006 brała udział w procesach restrukturyzacji przemysłu ciężkiego, w tym górnictwa węgla kamiennego. W latach 2009-10 była członkiem Rady Nadzorczej Południowego Koncernu Energetycznego SA IV kadencji. Obecnie adwokatka, współwłaścicielka Kancelarii Adwokackiej i właścicielka Kancelarii Prawa Medycznego w Katowicach. Angażuje się w projekty społeczne związane z edukacją prawną, prawami kobiet, prawami zwierząt oraz pomocą prawną pro bono. Pochodzi z Beskidu Śląskiego, urodziła się i wychowała w Szczyrku. Mieszka na Śląsku.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.