Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 10 lipca 2019
  • 14 lipca 2019

W Tychach i najbliższej okolicy mieszka już 153 milionerów!

153 milionerów mieszka na terenie Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. To o 24 osoby więcej niż rok wcześniej.

- O ponad pół tysiąca w stosunku do 2017 r. wzrosła w województwie śląskim liczba milionerów. Za 2018 r. ponad 3200 osób wykazało podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 1.484.691.383,00 zł - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Jak dowiadujemy się z przygotowanych statystyk, najwięcej milionerów zamieszkuje okolice Bielska-Białej (w tym rejonie znajdują się też Czechowice-Dziedzice), Częstochowy oraz Katowic, co stanowi odpowiednio 12%, 11% oraz 9% wszystkich śląskich milionerów. Regiony, w których ludzie bogacą się najszybciej to okolice Gliwice, Rybnik oraz Tarnowskie Góry.

- Śląscy milionerzy to w większości przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (90% z łączną kwotą podatku należnego 1.260.964.198,00 zł) oraz dokonujący swojego rozliczenia na zasadach ogólnych (2%). W grupie osób osiągających dochody powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (3%) - informuje Izba.

Coraz częściej milionerami są osoby otrzymujące należności ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście, czyli z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. W roku 2018 takie dochody wykazało 138 osób, co stanowi 4% śląskich milionerów.

Poniżej przedstawiamy tabelę zawierającą szczegółowe dane w zakresie liczby milionerów z podziałem na powiaty / urzędy skarbowe, a przygotowaną na podstawie zeznań o wysokości osiągniętego dochodu składanych przez podatników.

Milionerzy

Oskar Piecuch / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.